Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1. Dzieci z gr.„Stokrotki” i „Motylki” wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku na „przedstawienie jasełkowe”. Uczniowie w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Jezusa. Wszyscy byli bardzo zainteresowani a nawet włączali się do śpiewania kolęd. Dziękujemy za zaproszenie. W drodze powrotnej do przedszkola dzieci zauważyły dużą i pięknie udekorowaną choinkę w Parku Solidarności, z którą zrobiły sobie zdjęcie.

zdjęcia

2. W styczniu  swoje urodziny obchodziła:

*      Marysia T. i Kacper E. z gr. „Stokrotki”.

*      Małgorzata R. z gr. „Wiewiórki”

*      Ola P., Wiktoria P., Lena S., Karola CH. – z gr. „Motylki”

       Przedszkolaki złożyły jubilatkom życzenia, zaśpiewały 100 lat. Był słodki

       poczęstunek wspólne zabawy. Życzymy wszystkiego, co najlepsze.

zdjęcia                           zdjęcia

 

3. Zespół z gr. „Motylki” w składzie: Ola P., Elena K., Gabrysia K., Wiktoria P. reprezentowały nasze przedszkole na XIV Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Oj Maluśki, Maluśki" w ECK – którego organizatorem było Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy". Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę „Świąt Wesołych Wszystkim Wam…". Wszyscy byli zachwyceni występem dziewczynek.

zdjęcia

 4. Obecność śniegu w naszym ogrodzie zainspirowała gr. „Biedronki” do wielu zabaw zimowych. Dzieci ulepiły bałwana, a potem tańczyły wokół niego, lepiły i rzucały śnieżkami do celu i na odległość, zjeżdżały  z górki na sankach przestrzegając przy tym  zasad bezpieczeństwa. Pobyt na dworze umożliwił dzieciom również poznawanie zimy wieloma zmysłami dotykiem, wzrokiem, słuchem. Przedszkolaki obserwowały ośnieżone drzewa, krzewy, płoty, słuchały skrzypiącego śniegu, dotykały go i turlały się po nim. Zabawy na śniegu sprawiły dzieciom wiele radości, wzbogaciły ich wiedzę i doświadczenie.

 

zdjęcia

5. W VII edycji konkursu „Przedszkolaki kolędują i wierszyki recytują” - zorganizowanego przez Przedszkole Niepubliczne ”Jedyneczka” – troje dzieci uzyskało
      nagrody i zajęło wysokie miejsca:

*      Natalia A. – I miejsce – gr. „Stokrotki”,
*
      Pola W.- II miejsce – gr. „Pszczół”,
*
      Ola S. - III miejsce – gr. „Pszczółki”.

     Gratulujemy!

     zdjęcia

6. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Wychowankowie przedszkola ubrane w karnawałowe stroje, bawiły się na noworocznej zabawie choinkowej, którą poprowadziła grupa artystyczna Tan-Muz z Ełku. Tańce integracyjne w pięknie udekorowanej sali uświetniła wizyta Św. Mikołaja, który obdarował dzieci miłymi prezentami. Na twarzach dzieci malowały się uśmiechy, a więc imprezę uznaliśmy za udaną.

      zdjęcia                                      zdjęcia    

         zdjęcia             zdjęcia   

7. Ponieważ zbliżał się Dzień Babci i Dziadka, gr. „Motylki” postanowiła upiec kruche ciasteczka. Wspólnie odmierzano składniki, z których p. Wiola zagniotła ciasto. Po rozwałkowaniu ciasta ooogggrrroomnym wałkiem, każde dziecko wycinało ciasteczka za pomocą  specjalnych foremek. Po upieczeniu ciasteczek w przedszkolnej kuchni ozdobiono je kolorowym lukrem i różnymi posypkami. Pięknie zapakowane w serduszkowe torebki podarowano je w prezencie najukochańszym osobom na świecie, czyli Babci i Dziadkowi ! ;))

 

     zdjęcia

 

8. Dzieci gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie. Dzieci przygotowały także „kabarety”. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Przedszkolaki wręczyły samodzielnie przygotowane laurki, ramkę ze swoim zdjęciem i inne podarki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek a międzyczasie zostały przeprowadzone zabawy z dziadkami min.: taniec na gazecie, rozpoznawanie swojego wnuka czy też odpowiadanie na wcześniej przygotowane pytania. Wspólne spędzenie czasu sprawiło wiele radości zarówno dziadkom jak i dzieciom. 

 

zdjęcia                  zdjęcia                zdjęcia

 

9. Gr. „Stokrotki” odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku. Tam na miejscu wzięły udział w zajęciu pt. „Jak powstaje książka?” Na ten właśnie temat odbyły pogadankę, następnie oglądały różne książki a na koniec same przystąpiły do wykonania własnej książki. Wszystkie z wielkim zaangażowaniem pracowały, po to, aby zobaczyć efekt końcowy. To nasza pierwsza samodzielnie wykonana książka pt. „Bajkowy świat Stokrotek”. Nasza książka została w bibliotece, tam wspólnie z rodzicami można ją obejrzeć.

            zdjęcia

10. Dzieci z gr. Wiewiórki” pomagają skrzydlatym przyjaciołom. Zima to trudny czas dla ptaków, z pomocą naszych przedszkolaków przetrwają go na pewno łatwiej. Podczas zajęć przedszkolnych dzieci dowiedziały się, czym można karmić ptaki i same zgromadziły ziarna, nasiona i okruszki chleba. 5 latki z wybrały się na zimowy spacer, aby dokarmiać kaczki, łabędzie i innych skrzydlatych przyjaciół. Rodzice dzieci również włączyli się do pomocy, tata Lenki własnoręcznie wykonał karmnik. Dzieci będą mogły stale odwiedzać "ptasią stołówkę" w przedszkolnym ogrodzie i obserwować różne gatunki ptaków. Dzięki pomocy przedszkolaków nasi skrzydlaci przyjaciele przetrwają śnieżną zimę. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

 

     zdjęcia                                   zdjęcia

11. Starszaki z gr. „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do Castoramy na zajęcia MAJSTERKOWO. Dzieci zwiedziły sklep, oglądały różne narzędzia i produkty. W związku z tym, że zbliża się święto babci i dziadka, dzieci mogły przygotować laurki. Do dyspozycji miały bardzo dużo ciekawych materiałów. Było dużo zabawy i satysfakcji z samodzielnie wykonanych prac. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, gadżety oraz kolorowanki.

         zdjęcia                                   zdjęcia

   12.  Jeśli ferie, to tylko na wesoło! Bo skoro śniegu mało i na sankach z przedszkolnej górki jeździć się nie dało, to postanowiono skorzystać z atrakcji przygotowanych dla dzieci w galerii BRAMA MAZUR! Dzieci skakały w baseniku z piłeczkami oraz na dmuchanych skoczniach, grały w piłkarzy ki z pięknie pomalowanymi buźkami. Panie animatorki obdarowały dzieci balonikowymi, śmiesznymi stworkami! Dziękujemy za cudowną zabawę!:)

       zdjęcia                           zdjęcia                       zdjęcia   


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017