Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1. Przedszkolaki z gr. „Wiewiórki” i „Stokrotki” spędziły miłe chwile w Galerii Handlowej - „Brama Mazur”, gdzie czekały na nie różne atrakcje. Skorzystały z udostępnionego dzieciom placu zabaw i spędziły czas na wspólnej zabawie. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym placu zabaw, w kąciku z klockami, miały do dyspozycji zjeżdżalnię, basen z kulkami, w którym chętnie „nurkowały” nasze przedszkolaki, poskakać na trampolinie lub na dmuchanym zamku, pobawić się w domku lub przejść mini tor przeszkód. Dla chętnych był kącik rysunkowy – dzieci mogły wykazać się talentem plastycznym. Chociaż zima nie dopisała nasi wychowankowie i tak spędzili czas ciekawie i wesoło. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

zdjęcia                                      zdjęcia

 

2. Dzieci z gr. „Stokrotki” wybrały się na spacer, podczas którego odwiedziły dużo ciekawych miejsc. Spacer miał na celu wyuczenia nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach.  Przedszkolaki odwiedzili między innymi: Kościół, pocztę, Urząd Miasta Ełk, Staż Pożarną, Policję, Galerię „Bramę Mazur”.

zdjęcia

 

3. Dzieci z gr. „Stokrotki” bawiły się i uczyły za pomocą tablicy interaktywnej. Wykonywały różne zadania z dziedziny matematyki, języka polskiego, plastyki. Wszyscy byli zaangażowani i aktywni.

zdjęcia

4. Dzieci z gr. „Stokrotki” odwiedziły Muzeum Historyczne, w którym miały okazję dowiedzieć się czegoś na temat Kolejki Wąskotorowej w Ełku. Dzieci wysłuchały pogadanki o tym, jak kolej żelazna zawładnęła światem, oglądały różne zdjęcia, rekwizyty, które były używane w dawnych czasach jak również w obecnych. Na koniec kolorowały obrazki z kolejką. Za ładnie wykonaną pracę przedszkolaki mogły samodzielnie postawić pieczątkę.

      zdjęcia

5. Mokre czy suche? to pod tym hasłem w gr. Biedronki odbyło się szereg różnych zajęć i zabaw z wykorzystaniem wody. Maluszki poznawały właściwości wody w czasie różnych eksperymentów, dowiedziały się, że woda pod wpływem ciepła zamienia się w parę, że z pary znowu powstanie woda i spadnie na ziemię w postaci deszczu. Rozpoznawały za pomocą dotyku przedmioty mokre i suche, wykonywały statki z zakrętek od butelek i sprawdzały czy będą pływać. Wykonały eksperyment z wykorzystaniem różnych rzeczy, aby sprawdzić, które z nich pływają, a które utoną. Dużo radości sprawiały dzieciom zabawy z papierowymi kropelkami, które dzieci malowały w parach, i na których napisane były ich imiona. Zadaniem dzieci było rozpoznać swoje imię. Inna zabawa polegała na rzucaniu kropelek w górę i obserwowaniu jak spadają na dywan w postaci „suchego deszczyku". Z kropelek dzieci układały na podłodze kałuże i przeskakiwały je, układały też z kropelek różne kompozycje (np. kwiaty). Najtrudniejszym zadaniem okazało się przejście z kubkiem pełnym wody po linii przygotowanej na podłodze. Dzieci w wielkim skupieniu kolejno jedno po drugim pokonały z powodzeniem wyznaczony odcinek. Na koniec każdy maluszek wypił z apetytem kubeczek świeżej i zdrowej wody.

         zdjęcia                                         zdjęcia

6. Gr. „Biedronki” podczas zabaw figurami geometrycznymi poznawały ich nazwy i cechy, określały kolor i segregowały ze względu na wspólną cechę. Układały z nich dowolne kompozycje i nadawały im tytuły. Dzieci, udostępnione im figury obrysowywały, kolorowały kredkami i wyklejały ich powierzchnie kolorowymi kawałkami papieru. Podczas zabaw ruchowych maluszki wskazywały w otoczeniu różne przedmioty w kształcie figur geometrycznych i określały ich wielkość. Takie zabawy uświadamiają dzieciom, że większość otaczających nas przedmiotów ma kształt kwadratu, koła, prostokąta czy trójkąta.

      zdjęcia

7. Podczas ferii zimowych pomimo braku śniegu dzieci z gr. „Pszczółki” wcale się nie nudziły.  Postanowiły samodzielnie wykonać śnieżne bałwanki, które ozdobiły szatnię w naszym przedszkolu.  Bardzo miło się nam pracowało przy wspólnym stoliku.
 

      zdjęcia

8. Dzieci z gr. „Pszczółki” wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących bezpieczeństwa.  3 i 4 latki dowiedziały się jak należy zachować w kontaktach z obcymi, którzy proponują nam słodycze, czy inne smakołyki podczas chwilowej nieobecności rodziców. W zrozumieniu tych ważnych i trudnych treści pomogły dzieciom scenki przygotowane przez nauczycielkę z udziałem pacynek „Majki i Dytka” (starszej siostry i jej młodszego, niesfornego brata) pt.: „Sami w domu”, „Na placu zabaw” oraz „Dorosły częstuje lizakiem”. Dzięki obejrzanym scenkom dzieci miały możliwość zaobserwowania jak łatwo można zostać skrzywdzonym i jak wiele czyha niebezpieczeństw. Rady Majki pomogły dzieciom zrozumieć, w jaki sposób należy zadbać o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i  życie.  Dzieci nauczyły się również prostych sposobów obrony przed podejrzanymi zamiarami nieznajomego np. odmówić słowem NIE, tupać, głośno krzyczeć, wzywać pomocy. Zainspirowane przedstawieniem „Kłopoty Majki i Dydka”, same zaczęły tworzyć dialogi i scenki wykorzystując do tego kukiełki, udostępnione przez nauczycielkę. Zabawa w teatr sprawiła dzieciom wiele radości i przysporzyła nowych doświadczeń.


      zdjęcia

9. W gr. „Wiewiórki” przedszkolaki obchodziły „Walentynki”. Dzieci dowiedziały się skąd się wzięło to święto i jak je obchodzimy. Jest to święto zakochanych, tak więc dzieci samodzielnie wykonały „walentynki” i wręczyły ulubionemu koledze lub koleżance. Były też zabawy przy muzyce, dopasowywanie dwóch połówek serca oraz „walentynkowe zagadki‘’. Przedszkolaki bawiły się znakomicie.
 

       zdjęcia

Gr. „Stokrotki” także świętowała „walentynki”. Dzieci ubrane tego dnia na czerwono piekły muffinki. Praca cieszyła się dużym zainteresowaniem – dzieci sumiennie odmierzały potrzebne produkty, mieszały je ze sobą, napełniały foremki i z niecierpliwością oczekiwały na powrót gotowych ciasteczek z przedszkolnej kuchni. Po ich wystudzeniu nastąpiła wyczekiwana degustacja. Pozostałe muffinki zostały udekorowane serduszkami na wykałaczkach. Walentynkowymi słodkościami zostały poczęstowane panie z przedszkola oraz rodzice dzieci.


    
 zdjęcia

10. Nie chcę się złościć, niszczyć, bić”- takie zajęcia edukacyjne z elementami bajkoterapii, przeprowadziła p. B. Maciukiewicz z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Miały one na celu wskazanie dzieciom sposobów rozpoznawania oraz opanowania złości i agresji. Szczególnie dużo pozytywnej energii wywołała zabawa pt.: „W Krainie Radości, Złości i Spokoju”.


   
  zdjęcia

11. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku odwiedzili gr. starszaków w ramach zajęć z przedsiębiorczości. Przebrani w ciekawe stroje bajkowe zaproponowali naszym przedszkolakom szereg zabaw: ruchowych, muzycznych, plastycznych. Dzieci świetnie się bawiły, uczyły się kroków do tańców. Miały okazję lepić z masy solnej dowolną postać bajkową, którą później malowały farbami. Powstały ciekawe figurki: od żabek, świnek po misie i syreny. Kilkugodzinna wspólna zabawa sprawiła, że dzieci nie chciały rozstawać się z gośćmi. Obiecali nam, że na pewno tu jeszcze wrócą.


      zdjęcia

Gr. „Stokrotki” i „Motylki” ponownie gościły młodzież z I LO w Ełku wraz ich opiekunem p. Cezarym M. Uczniowie prowadzili zajęcia z dziećmi w ramach projektu  z  przedmiotu  podstawy  przedsiębiorczości. Oprócz wielu ciekawych zabaw ruchowych i tanecznych, goście prowadzili różnorodne konkursy, gry, lepili z dziećmi z masy solnej, udali się na wspólną wyprawę w Kosmos, oglądając ciekawą prezentację, kolorując obrazki czy słuchając opowieści o różnych planetach. Spotkania były bardzo ciepłe, serdeczne i pełne humoru. Przedszkolaki na długo zapamiętają wizytę starszych kolegów, z których część jest absolwentami naszej placówki.

      zdjęcia

12. „Liczykrupa”, „Która godzina?”- takie i inne zabawy matematyczne z wykorzystaniem wspaniałej pomocy dydaktycznej, jaką jest „Wiatrak matematyczny”, często są tematem zajęć w gr. „Motylków”. W ten ciekawy i aktywizujący sposób dziecko szybko uczy się umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia itp.; Jest to również świetny sposób na naukę współpracy i działania w grupie.


       zdjęcia

13. Dzieci pięcioletnie z gr.: „Stokrotki” i „Motylki” udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Spotkały się z p. Żak, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia plastyczne z kalkografii. Przedszkolaki wycinały elementy, układały je na kartce (zimowe drzewo - gr. „Stokrotki”, karmnik – gr. „Motylki”), następnie prowadząca zaprasowała pracę żelazkiem przez kalkę. Dzieci były bardzo zainteresowane nową techniką, starannie i cierpliwie pracowały w trakcie zajęcia. Przedszkolaki miały również okazję do obserwacji mieszkańców w akwariach tj. rybki, żółwie, patyczaki i chomika. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.


zdjęcia
                                   zdjęcia

14. Każda „Biedroneczka” wie, że aby być zdrowym należy odpowiednio się odżywiać, czyli zjadać zdrowe posiłki. Chcąc sprawdzić, z jakich produktów przygotowywane są posiłki w przedszkolu wybrały się do przedszkolnego magazynu żywności. Tam miały okazję obejrzeć produkty żywnościowe, z których panie kucharki przygotowują śniadania i obiadki  dla dzieci. Maluszki dowiedziały się też, że te wszystkie smakołyki zostały kupione w sklepie, i że są bardzo zdrowe. Każde dziecko po etykietach i naklejkach doskonale rozpoznawało i nazywało znajdującą się tam żywność. 3-latki próbowały też określić, do jakich posiłków panie z kuchni używają tych produktów. Panie zwróciły też uwagę, że część  produktów przechowywana jest na półkach a niektóre  w lodówkach, np. mleko, jajka, masło. Wycieczka do magazynu żywności wzbogaciła wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania i zachęciła do spożywania przedszkolnych posiłków.


  
   zdjęcia

15. W „Niezapominajce” odbył się „Dzień Talentów”. Nasze przedszkolaki mogły zaprezentować przed całym przedszkolem „swoje talenty”. A, że zdolnych przedszkolaków u nas nie brakuje dzieci prezentowały przeróżne talenty. Niektórzy pięknie śpiewali, inni recytowali wiersze, jeszcze inni zaprezentowali całą grupą układ taneczny. Były też talenty plastyczne oraz techniczno – konstrukcyjne. Jedna z dziewczynek pobiła swój rekord w kręceniu kołem „hula-hop”. Była też dziewczynka, która zaprezentowała swój talent do głoskowania – żadne słowo nie sprawiło jej problemu. Wszyscy bawili się znakomicie, każdy dostał dyplom i drobny upominek. Oby więcej takich „imprez”.


zdjęcia
                                   zdjęcia

16. W przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Tuwim i Brzechwa dzieciom”.  Dzieci z naszego przedszkola lubią wiersze tych autorów, dlatego chętnie wzięły udział w tym konkursie. Chętnych nie brakowało nawet wśród najmłodszych grup. Przedszkolaki pięknie recytowały wszystkim znane wiersze. Było dużo emocji i radości. Mali artyści byli wspaniale przygotowani, nie tremowali się, mieli też wspaniale przebrania pasujące do treści wierszy. Dzieci dostały dyplomy i prezenty.

 zdjęcia                            zdjęcia                           zdjęcia

17. „Wyprawa bałwanków do Lodowej Krainy”- dzieci uczestniczyły w grze–ścigance (wg metody E. Gruszczyk- Kolczyńskiej), podczas której wykonywały określone zadania oznaczone na piktogramie oraz utrwalały umiejętność liczenia. Ważnym elementem tej gry była nauka właściwego współzawodnictwa i umiejętność oswajania się dzieci z przegraną.


  zdjęcia

18. W gr. „Wiewiórki” urodziny obchodziła Kornelka Ch. Dzieci zaśpiewały jubilatce tradycyjne „sto lat” i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Były tańce i urodzinowe gry i zabawy. Na końcu był też słodki poczęstunek.

 
 zdjęcia

„Urodzinki Oli Ż.”- to już kolejne nasze grupowe urodzinki. Przepięknie ubrana Ola, w urodzinkowej koronie, najpierw wysłuchała gromkiego „100 lat”, potem odlotowych życzeń od kolegów i koleżanek oraz pań, a następnie zdmuchnęła świeczkę „szóstkę” na przepysznym torcie, który został zjedzony do ostatniej okruszynki! J


 zdjęcia

W gr. „Stokrotki” urodziny świętował Miłosz K. Były jak życzenia, sto lat oraz pyszny tort i cukiereczki. Życzymy uśmiechu, zdrówka i super kolegów!


 zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017