Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1. Dzieci z gr. „Stokrotki” doskonale wiedzą, co robić, aby być zdrowym.  Owoce, warzywa to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Przedszkolaki same przygotowały wiosenne kanapki, które zjadły z wielkim apetytem.

zdjęcia

2. Dzieci z gr. „Motylki” uczestniczyły w Muzeum Historycznym – w zajęciach o charakterze etnograficznym poświęconych dawnym zwyczajom i obrzędom  wielkanocnym na Mazurach – „Wokół Świąt Wielkanocnych”. Dowiedziały się m. in., w jaki sposób kiedyś barwiono jajka, na czym polegało "smaganie", czy co to jest "gaik - maik". Na zakończenie zajęć pięciolatki wykonały piękne kurczątka wielkanocne.

zdjęcia

3. Dzieci  z  gr. „Motylki”, „Stokrotki”  udały  się  do  Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, gdzie  wzięły  udział  w  zajęciu, prowadzonym  przez  p. etnograf T. Romanowską, dotyczącym Świąt  Wielkanocnych. Wysłuchały  ciekawostek  o  świętach, obejrzały  prezentację  o  zwyczajach  i  ozdobach  świątecznych, a  następnie  wykonywały  wielkanocną  palmę. W  tym  celu  każde  dziecko  tworzyło  piękne  kwiaty  z  kolorowej  bibuły, mocowało  je  do otrzymanej  gałązki  forsycji. Praca  przyniosła  dzieciom  wiele  dumy  i  radości. Podczas pracy czuć było nadchodzącą wiosnę i Święta. Piękne palemki dzieci mogły zabrać do domu. Przed  wyjściem  z  CEE  obowiązkowo  obejrzeliśmy  mieszkańców  w  akwariach – rybki, żółwie patyczaki.

zdjęcia                             zdjęcia

4. Dzieci z gr. „Biedroneczki” w „wielki czwartek” wykonały wielkanocne zajączki. Praca była wieloetapowa. Najpierw dzieci obserwowały jak pani w różnych pojemniczkach przygotowuje barwniki do jajek a następnie każde dziecko włożyło swoje jajeczko do wybranego barwnika. Tak otrzymane pisanki zostały odłożone do wyschnięcia, po czym przystąpiono do tworzenia z pisanek wielkanocnych zajączków. Dzieci przykleiły na czubku jajka kolorowe uszka a panie domalowały zajączkom oczka i noski. Maluszki ustawiły gotowe zajączki na tekturowej trawce i obiecały, że ozdobią nimi wielkanocny stół w swoich domach.

zdjęcia

5. Gr. „Stokrotki” odwiedziły uczennice Liceum Ogólnokształcącego (w ramach zajęć z przedsiębiorczości), które rozmawiały z dziećmi na temat kosmosu. Dzieci oglądały planety, utrwalały ich nazwy podczas różnych zabaw ruchowych.

zdjęcia

6.  Dzieci z gr. „Biedroneczki” bawiły się „wiatrakiem matematycznym”. Utrwalały sobie części ciała, nazwy podstawowych kolorów, ćwiczyły równowagę chodząc po wstążkach. Zabawy sprawiły dzieciom dużo radości.

zdjęcia

7. Dzieci z gr. „Stokrotki” wraz ze swoją panią wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. To było pierwsze spotkanie, pani bibliotekarka opowiadała o bibliotece, książkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Obejrzały czytelnię oraz wypożyczalnię. Zachwycone tym miejscem, obiecały, że na pewno tu wrócą z rodzicami, aby wypożyczyć książeczki.

zdjęcia

8. Dzieci z gr."Stokrotki" uczestniczyły w zajęciach w Szkole Artystycznej – pt. „Sztuczki ze Sztuką” – przybliżono zagadnienia związane ze sztuką – zapoznano dzieci z wnętrzem pracowni plastycznej, wprowadzono w świat niezwykłych malarzy, zorganizowano malarskie eksperymenty zainspirowane znanymi obrazami. Na  zakończenie  dzieci  obejrzały  film  o  słynnym  malarzu – Leonardo  da Vinci. Przedszkolaki  opuściły  szkołę  bogatsze  o  nowe  słownictwo, wiadomości i  przeżycia.

zdjęcia

9. Gr. „Wiewiórki” świętowała urodziny Filipka S. Z tej okazji wszystkie dzieci oraz panie zostały zaproszone przez jubilata do Akademii Małego Muzykanta. Tam czekało na wszystkich przyjęcie oraz liczne niespodzianki. Przyjęcie rozpoczęło się od zabaw. Były zabawy z chustą animacyjną, bańki, tańce, ale najciekawsze były zabawy instrumentalne. Dzieci miały okazje poznać różne instrumenty np. kontrabas, pianino, dzwonki, bębny… i inne oraz oczywiście na nich zagrać. Potem był poczęstunek, tort i „Sto lat” zaśpiewane i zagrane na kontrabasie przez tatę Filipka i chętne „Wiewiórki”. Były życzenia i prezenty. Na koniec jubilat miał też niespodziankę dla wszystkich pań i dziewczynek- każda dostała tulipana jako, że urodziny Filipka były  8 marca czyli w Dzień Kobiet.

zdjęcia                                             zdjęcia

10. Nasze  przedszkole  wzięło  udział  w  akcji  organizowanej  przez  CEE  w  Ełku  oraz Towarzystwo  Opieki  Nad  Zwierzętami, polegającej   na  zbiórce  karmy  dla  bezdomnych kotów  z  naszego  rejonu. Przedsięwzięcie  trwało  od  01.12.15 r.  do  29.02.16 r. Dzieci    ze   wszystkich  grup  przedszkolnych  gromadziły  w  salach  przynoszoną  karmę. Finał  akcji  w  naszej  placówce  miał  miejsce  w marcu. Odwiedziły  dzieci  pracownice Towarzystwa. Dzieci  wzięły  udział  w  spotkaniu  i  rozmowie  na  temat  opieki  nad  kotkami, obejrzały  film, otrzymały  odznaki „Przyjaciel  zwierząt”, dyplom  dla  przedszkola, pozowały  do  pamiątkowych  fotografii. Zebrano  bardzo  dużo  karmy, opiekunki  zwierząt  serdecznie  dziękowały za  zaangażowanie  i  pomoc.

zdjęcia

11. Dzieci z gr. "Motylki" i "Stokrotki" uczestniczyły w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia, prowadzonych przez p. Elżbietę Brandt - dziekan Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Spotkanie miało na celu utrwalenie zasad właściwego odżywiania. Przedszkolaki rozmawiały z prowadzącą na temat zdrowego i niezdrowego jedzenia, wykazały się w tym temacie dużą wiedzą. Dzieci miały też okazję spróbować niektórych zdrowych produktów.

zdjęcia

12. W marcu w gr. "Motylki" świętowaliśmy urodziny Malwinki Z. i Piotrusia B. oraz Zuzi S. w gr. „Pszczółki”. Były życzenia, gromkie "Sto lat" oraz dużo słodkości. Życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

13. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, ubrane na zielono, witały wiosnę. Każda grupa zaprezentowała piosenkę bądź wiersz o tematyce wiosennej oraz zatańczyły „wiosennego rockendrola”.

zdjęcia

14. W gr. „Pszczółki” odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom i my też”. Tym razem zgłosił się nasz absolwent Emil B. wraz ze swoją mamą.  Przeczytał historyjkę o przygodach małej kropki i jej różnorodnych „figlach”. Fantastycznie wcielił się w rolę czytającego i wykazał się twórczym podejściem co do czytania, angażując dzieci do wielu zadań.  Musiały one albo liczyć kropki, albo trząść książką, trzeba było na nie dmuchać, kropki zmieniały kolory, czasem się gubiły, a czasem namnażały. Dziękujemy Emilowi i jego mamie to było ciekawe spotkanie.

zdjęcia

15.  Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne agencji artystycznej AKADA z Suwałk pt. „Drogowy zawrót głowy”. Pełna humoru bajka umożliwiła dzieciom przyswojenie i utrwalenie przepisów ruchu drogowego, poznanie prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach wobec nieznajomych. Postać małego bohatera rozwiązującego różne zagadki z dziećmi na długo pozostanie w pamięci.

zdjęcia

16. Dzieci z gr. „Stokrotki” wzięły udział w zabawie tematycznej w sklep. Długo przygotowywały się do wspólnej zabawy. Na początku przynosiły do przedszkola opakowania po produktach spożywczych (słodyczach, produktach mlecznych, napojach itd.), do zabawy dzieci przygotowały sobie także „pieniążki”, zgromadziły wszystkie zabawki potrzebne do przeprowadzenia zabawy. Dzieci dokonywały klasyfikacji produktów ze względu na kształt, wielkość, kolor, ciężar oraz rodzaj. Ważyły przedmioty na wadze elektronicznej, a także za pomocą swoich rąk, używając przy tym właściwych określeń. Dzieci chętnie przyjmowały role  kupujących i sprzedawcy, a także  dostawców towaru. Podczas zabawy w sklep stosowały do siebie zwroty grzecznościowe, ustawiały się w kolejkę, ważyły, przeliczały i dokonywały zapłaty za zakupione towary, dzięki czemu utrwalały sobie dodawanie i odejmowanie. Wspólna zabawa bardzo spodobała się przedszkolakom. Wspólnie z panią dzieci stworzyły kącik do zabawy w sklep, w którym dzieci bawią się często i bardzo chętnie.

zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017