Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1.   Początek marca to dla wychowanków przedszkola fantastyczny dzień, gdyż mogły zaprezentować swoje talenty. Każda grupa wytypowała dwóch przedstawicieli oraz zaśpiewała wcześniej przygotowaną piosenkę. Dzieci śpiewały, recytowały, prezentowały gimnastykę artystyczną, grały na dzwoneczkach. Zdolne przedszkolaki za wspaniałe występy otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz nagrody rzeczowe - kieszonkowe książeczki pozyskane za udział w akcji "Książnica Wspiera Przedszkola" - jako podziękowanie za współpracę z Księgarnią Melanż i Mentor w Ełku. Każdą prezentację przerywały głośne hasła dopingujące zdolnych kolegów.

 

zdjęcia               zdjęcia            zdjęcia       

 

2. Wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola zostały zaproszone na dzień autorski do gr. „Biedronek”. Gospodarze zaprezentowali przedstawienie pt. „Dawno minęła już jesień…”, podczas którego recytowane były wiersze autorstwa nauczycielki z grupy - p. Wioletty Modzelewskiej. Wierszyki, tematycznie związane z porami roku, bardzo podobały się widowni, czego dowodem były gromkie brawa. Podczas spotkania p. Wiola zachęciła dzieci do słuchania i czytania książek, które dają wiele przyjemności i korzyści. Pani dyrektor, poinformowała zebranych, że wszystkie wierszyki napisane przez autorkę publikowane były przez 10 lat w przedszkolnym kwartalniku „Informatorek Optymisty”. Obecnie zebrane zostały w tomik „Wiersze Pani Wioli i nie tylko…” Każda grupa otrzymała taki zbiór z dedykacją autorki na pamiątkę spotkania. Na przedstawienie zostali także zaproszeni rodzice dzieci z gr. „Biedronki” oraz starsi koledzy z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Wiersze P. Wioli zostały przekazane również zaproszonym gościom.

 

   zdjęcia              zdjęcia           zdjęcia           

 

3. W marcu swoje urodziny obchodziła:

*      Gabrysia K., Mileny S., Piotra B., Patryka G., Lenay F., Malwiny Z., – z gr. „Motylki

*      Victora D.  - z gr. „Stokrotki”

*      Szymon P. – z gr. „Pszczółki”

*      Michał i Darek S. – z gr. „Wiewiórki”

       Jubilatom składamy serdeczne życzenia 100 lat!

 

       zdjęcia        zdjęcia         zdjęcia            zdjęcia

 

4. Dzieci z gr. „Stokrotki” po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę  Publiczną, gdzie wysłuchały czytanej przez panią bajki , rozmawiały na temat jej treści a także obejrzały bajkę . Podczas wizyty miały możliwość zdobycia informacji na interesujące je tematy.

zdjęcia

5. Przedszkolaki z gr. „Pszczółki” przy współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku realizują projekt edukacyjny „Pies”. Głównym celem projektu jest zapoznanie z podstawowymi zasadami opieki nad zwierzętami, wychowania psów oraz właściwego zachowania się wobec nich oraz w kontaktach z psami obcymi. Kształtowanie dobrych postaw odpowiedzialności za innych ludzi i zwierząt. Budzenie szacunku miłości. W realizację projektu zaangażowani są również rodzice dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi wychowankowie zrozumieją potrzebę niesienia pomocy zwierzętom również ze schronisk.

zdjęcia

 

6. Jak mija czas i czym można go odmierzać to powód, dla którego dzieci z gr. „Biedronki” wybrały się do zegarmistrza. Tam obejrzały różnego rodzaju zegarki i zegary: ścienne, budziki, na rękę, w formie naszyjnika i pierścionka. Dowiedziały się jak działają niektóre z nich i jak należy je uruchomić, gdy się zatrzymają. Pan zegarmistrz pokazał również „maluszkom” swój warsztat, w którym naprawia zepsute zegarki. Dzieci miały też okazje posłuchać tykania  wielu przeróżnych zegarów naraz.

 

zdjęcia

 

7. Ponownie dzieci z gr. „Motylki” i „Stokrotki”, spotkały się z przedstawicielkami Towarzystwa Ochrony Zwierząt i ich pupilem, kotem – Mirkiem biorąc udział w akcji charytatywnej "UŚMIECHNIĘTE CZTERY ŁAPY". Starszaki rozmawiały z gośćmi na temat opieki nad zwierzętami, właściwego stosunku do nich, podejmowania dojrzałych decyzji odnośnie przygarnięcia zwierzaka. Obejrzały filmiki dotyczące posiadania zwierzątka. Ogromną radość sprawiła dzieciom wizyta kotka Mirka – miały możliwość obserwacji jego zachowania, głaskania i wspólnej zabawy. Przedszkolaki gromadzoną karmę w przedszkolu, uroczyście przekazały w trakcie spotkania a w zamian przedszkolaki otrzymały upominki – dyplom, lizaki oraz książeczki. To piękna inicjatywa przedszkolaków i zachęcamy innych do pomagania potrzebującym zwierzętom.

 

zdjęcia     

 

8. „Ruch to ważna sprawa – Kubuś dzieciom opowiada” - to zajęcia, które uświadomiły naszym dzieciom z gr. „Motylki”, jak wartościowo spędzać czas wolny. Żeby być zdrowym i sprawnym dzieckiem, trzeba się dużo ruszać. Więc od dzisiaj spacerujemy, bawimy się na placu zabaw, jeździmy na rowerze, pływamy w basenie, gramy w piłkę, skaczemy na skakance, bawimy w „berka”! Mamo, Tato – pobaw się ze mną!

              zdjęcia                  

9. Dzieci z gr. „Stokrotki” wzięły udział w zajęciu „Earth Day” – jak możemy troszczyć się o nasz dom, Ziemię tu i teraz” w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Wzięły udział w pogadance na temat sposobów oszczędzania energii, segregacji śmieci, obejrzały ekologiczną bajkę, określały datę Dnia Ziemi (22 kwietnia). Ponadto wykonywały ekologiczną zakładkę – rysowały, wycinały i przyklejały elementy kojarzące się im z ekologią. Obowiązkowym punktem wycieczki było oglądanie rybek, patyczaków i żółwi – mieszkańców centrum.

zdjęcia

 

10. Czterolatek z gr. „Pszczółki’ - Kuba T. – posiada, jak na swój wiek, dużą wiedzę o zwierzętach prehistorycznych.  Dinozaury i miniony świat był tematem spotkania starszego kolegi z dziećmi w gr. „Biedronki”.

 

zdjęcia

 

11. Gr. „Stokrotek” udała się z wizytą do Szkoły Muzycznej. Spotkano się z panią uczącą gry na pianinie, która była przewodnikiem po szkole. Dzieci zwiedziły salę koncertową, gdzie miały możliwość oglądania, rozpoznawania i nazywania instrumentów, wysłuchały gry na fortepianie, następnie w sali perkusyjnej wysłuchały mini koncertu uczniów na saksofonie, ksylofonie werblu i perkusji. Wizyta zakończyła się w szkolnej bibliotece. W podziękowaniu dzieci przekazały rysunek orkiestry, wykonany przez jedną z dziewczynek.

zdjęcia

 

12. Przedstawienie teatralne „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”, które zaprezentował dzieciom Teatr Profilaktyczny Magik z Białegostoku, było zmienioną wersją znanej baśni „Jaś i Małgosia”.  Tytułowi bohaterowie, w trakcie wędrówki po lesie, prezentowali godne naśladowania wzorce zachowań w różnych sytuacjach.

 

zdjęcia

 

13. Dzieci z gr. „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do weterynarza. Dowiedziały się tam, na czym polega ten zawód. Jak dbać i jak pielęgnować zwierzęta, żeby dobrze się czuły wśród ludzi. Uczyły się prostych opatrunków na wielkiej maskotce tygrysa. Słuchały stetoskopem własnego serca. Obejrzały jak wygląda aparat rentgenowski i jakie robi zdjęcia. Zostały obdarowane orderem „Przyjaciel zwierząt”.

 

zdjęcia   

   14. W ramach udziału w VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkolaków „Akademii Wyobraźni PLAY-DOH” – dotyczącej rozwijania kreatywności, dzieci z gr. „Wiewiórki” używały podczas zajęć ciastoliny – materiału, który uczy i bawi!;

 

zdjęcia                zdjęcia

 

15. Na wspaniałych zajęciach w Akademii Małego Muzykanta, poprowadzonych przez p. Marię Stępkowską, dzieci z gr. „Motylki” miały możliwość poznania różnorodnych instrumentów muzycznych z różnych stron świata. Starały się zapamiętać ich dziwne nazwy oraz dźwięki, jakie wydają. Zagrały też wspólny koncert na instrumencie zwanym „ukulele”. Chętne dzieci mogły spróbować gry na gitarze elektrycznej i poczuć się jak rockowy gitarzysta. Dziękujemy pani Marysiu za fajną zabawę!

 

zdjęcia                zdjęcia

 

16. Absolwenci naszego przedszkola podczas odwiedzin czytali bajki dzieciom z gr „Motylki” – Mateusz J.

 

zdjęcia

 

17. W Szkole Artystycznej odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski "Rozkwitamy na Wiosnę" zorganizowany przez MP "Światełko", w którym wspaniale zaprezentował się wychowanek naszego przedszkola Paweł O. z gr. „Wiewiórki” w  wierszu pt."Kiedy Wiosna?". Wszystkie dzieci dostarczyły nam niebywałych doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich. Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci przyczyniła się do popularyzacji literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. Serdecznie Gratulacje Pawełkowi i wszystkim dzieciom talentu oraz odwagi.

zdjęcia

 

18. Odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami w gr. "Wiewiórki". Rodzice mieli okazję zaobserwować naukę poprzez zabawę z wykorzystaniem nowej pomocy dydaktycznej, którą jest "mata edukacyjna". Dzieci uczą się w bardzo ciekawy sposób matematyki, kodowania, orientacji przestrzennej i wielu innych umiejętności na różne sposoby. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie.

zdjęcia

 

19. Wiosna to najpiękniejsza pora roku to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, świat z dnia na dzień staje się piękniejszy i bardziej kolorowy. Wiosna to także radosna pora roku, na którą czekamy zawsze z utęsknieniem. Każdego roku 21 marca w różny sposób ja witamy. Przedszkolaki powitały ją „zielona zabawą”: ubrały się na zielono, nadmuchały zielone balony i wykonały słomiana kukłę- Marzannę- symbol odchodzącej zimy. Grupa „Motylki” zaprezentowała inscenizację „Rzepki” J. Tuwima oraz „Czerwonego Kapturka”. To była super zabawa.

 

         zdjęcia                          zdjęcia

 

20. W ramach realizacji programu tygodniowego "Wiosna na parapecie", pięciolatki z gr. "Wiewiórki" założyły hodowlę kwiatów oraz ziół w kąciku przyrodniczym  w swojej sali. Przedszkolaki dowiedziały się wiele o etapach wzrostu roślin, jak o nie dbać i czego potrzebują do wykiełkowania. Teraz dzieci będą dbać o swoje rośliny oraz obserwować wzrost kwiatów i ziół.

 

                zdjęcia           

21. Wiosna, wiosna, ach to Ty …" - o wiośnie, jej cechach charakterystycznych opowiadały dzieci z gr. "Motylki" w redakcji Radia Bayerek Fm, podczas audycji „Ahoj Kapitanie! Kierunek Przedszkole!”Swoją bogatą wiedzę na temat ulubionej pory roku, okrasiły pięknymi piosenkami oraz krótką inscenizacją pt " Zwiastuny wiosny". Opowieściom, zagadkom, wierszykom i piosenkom o wiośnie nie było końca. Z pewnością, po takiej dawce wiosennych informacji, zima w najbliższym czasie nie będzie miała odwagi wrócić;

zdjęcia

22. Gabrysia P. – gr. „ Biedronki” pod kierunkiem Pani Brygidy, wykonała palmę wielkanocną na konkurs plastyczny do Miejskiego Przedszkola „Bajka". Palma wykonana została bardzo prostą metodą przyklejania bibułkowych kwadracików na kij owinięty papierem. Ten sposób umożliwił dziewczynce samodzielne wykonanie pięknej, wysokiej i kolorowej palmy. Teraz czekamy na wyniki konkursu.

zdjęcia

 

23. Dzieci z gr. „Stokrotki” po raz kolejny wzięły udział w warsztatach przedświątecznych „Wokół Świąt Wielkanocnych”, organizowanych w Muzeum Historycznym. Dzieci rozmawiały z prowadzącą zajęcia o tradycjach i zwyczajach świątecznych, dzieliły się własnymi wiadomościami i spostrzeżeniami. W końcowej części zajęć wykonywały zgodnie z otrzymanymi wskazówkami koszyczek wielkanocny z zajączkiem, które to mogły zabrać ze sobą do domu.

zdjęcie

 

24. Mama Małgosi R. z gr. „Wiewióreczki”, zaprosiła wszystkie dzieci z grupy do swojej pracy. Mama jest nauczycielką w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku. Uczy się tam młodzież, czyli starsi koledzy. Zwiedzano pracownię mechaniki i mechatroniki. W pierwszej dzieci miały okazję siedzieć za kierownicą samochodu, a także bawić się samochodami na makiecie ulicy z sygnalizacją świetlną. W pracowni mechatroniki dowiedziano się jak działa; alarm, fotokomórka i inne elektroniczne urządzenia. Na koniec wizyty czekała niespodzianka – był to pokaz drona na szkolnym boisku. Było super!. Mamie Małgosi R. składamy podziękowania za zaproszenie dzieci z paniami. 

zdjęcia             zdjęcia         

25. W gr. „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców podsumowujące projekt edukacyjny „Pies” realizowany przez miesiącu cały miesiąc – marzec. Głównymi gośćmi były psy Pako i Hepi wraz z właścicielką Danutą Mikołajczyk - metodykiem Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Pani Danusia została ambasadorką zwierząt - przeprowadziła rozmowę z rodzicami na temat podejmowanych decyzji związanych z posiadaniem psów. Zwróciła uwagę, że pies nie może być zabawką – prezentem, trzeba o niego dbać i umieć go wychować. Dzieci pochwaliły się przed rodzicami zdobytymi wiadomościami na temat psów. Śpiewały i recytowały piosenki. Rozstrzygnięto konkurs „Mój wymarzony pies”. Wygrała praca wybrana poprzez głosowanie. Każdy uczestnik zajęcia mógł oddać swój głos na jedną pracę (tylko nie swoją). Wygrała praca Mai. Gratulacje!!

zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017