Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1.    „Ahoj Kapitanie! Kierunek przedszkole!”- przedstawiciele gr. „Motylki” z wychowawczynią Wiolettą Werpachowską uczestniczyli w audycji prowadzonej na żywo w Radiu Bayer Fm. Dzieci opowiadały o wiośnie, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej, recytowały wiersze, m.in.: „Ptasie radio” J. Tuwima. Było to dla dzieci ogromne przeżycie, ale wywiązały się ze swego zadania wyśmienicie!:))

zdjęcia

2. Przedszkole otrzymało Certyfikat „OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE” Program „Optymistyczne Przedszkole” jest innowacyjnym ogólnopolskim programem dla wychowania przedszkolnego, który ma na celu rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, rozwijania zainteresowań i talentów. Realizację tego programu rozpoczęto w 2011 roku, by zgodnie z jego założeniami, nasze dzieci wyrosły na optymistycznych ludzi, cechujących się dobrocią, uczciwością, kreatywnością i pewnością siebie. Nasze przedszkole reprezentowała p. Maria Łepkowska, które odebrała CERTYFIKAT OPTYMISTYCZNEGO PRZEDSZKOLA. Uroczystego wręczenia dokonała Pani Mirela Nawrot, współautorka programu. Certyfikat jest efektem pracy nauczycieli, dzieci i ich rodziców.  Jesteśmy dumni z otrzymanego certyfikatu, który stał się motywacją do rozwijania wśród wychowanków optymistycznych cech charakteru.
Otrzymaliśmy również CERTYFIKAT SIECI UCZĄCYCH SIĘ PRZEDSZKOLI „SUPEŁ” za prezentacje innowacji, które są ważnym elementem budowania współpracy i współdziałania między przedszkolami.
Za wzorowe wykonanie zadań z programu „Optymistycznego Przedszkola” otrzymaliśmy również tytuł: „PRZEDSZKOLE DOBRYCH PRAKTYK”. Jest to szczególny powód do dumy, ponieważ tylko 75 przedszkoli z całej Polski może poszczycić się takim tytułem.

zdjęcia

3. „Historia i sztuka naszego regionu”- dzieci z gr. „Motylki” po raz kolejny odwiedziły Muzeum Historyczne, żeby tam podczas zajęć o naszym mieście, rozbudzić i pogłębić zainteresowanie  historią i kulturą naszej miejscowości i regionu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały  opowiadania o powstaniu herbu Ełku, który następnie pięknie pokolorowały i zabrały ze sobą do przedszkola. To była wspaniała lekcja historii !

zdjęcia

4. Odbył się I Przegląd Piosenki Dziecięcej „Przedszkolne Hity” pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.  Celem przewodnim przeglądu było propagowanie piosenki przedszkolnej. Rozwijanie umiejętności i zdolności wokalnych, integracja dzieci ełckich przedszkoli. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z miejskich i niepublicznych, ełckich placówek przedszkolnych. Dzieci prezentowały ulubioną, wybraną przez siebie piosenkę przedszkolną. Hitem okazał się utwór o tematyce wiosennej „Maszeruje wiosna”. Na uroczystości gościliśmy Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza, Naczelnika Wydziału Edukacji Stanisława Zalewskiego oraz dyrektorki przedszkoli.  Dziękujemy wszystkim za udział oraz efektowne przygotowanie małych artystów. Następna edycja za rok!

zdjęcia                             zdjęcia

5. W przedszkolu staramy się kształtować nawyki ekologiczne od najmłodszych lat.”Dbamy o naszą planetę”- to był temat przewodni całego tygodnia. Na zajęciu pt.: „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy” dzieci z gr. „Motylki” poznały pojęcie recyklingu, niektóre symbole ekologiczne oraz segregowały odpady do właściwych pojemników zgodnie z ich przeznaczeniem.

zdjęcia

6. Kolejny raz w przedszkolu odbyły się zajęcia - grupowe zabawy logopedyczne pt. „Język hop do góry” - zorganizowane we współpracy z MODN dla zainteresowanych nauczycieli powiatu ełckiego.  Prowadzącą, p. Maria. Ł. – logopeda, wychowawca gr. „Pszczółek”,  podczas zajęć szczególną uwagę przywiązała do ćwiczeń narządów mowy, ćwiczeń oddechowych i prawidłowej funkcji połykania. Trzy i czterolatki wzorowo określały pierwsze głoski w słowach – ćwiczyły słuch fonemowy oraz wykonywały ćwiczenia koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci wykazały się wielką aktywnością podczas proponowanych zabaw oraz dyscypliną.   Obserwujący zajęcia nauczyciele pozyskali kilka ciekawych propozycji, mogą skorzystać z pomysłów i zastosować je we własnej pracy dydaktycznej z dziećmi.

zdjęcia                             zdjęcia

7. Miary długości to pojęcia dla przedszkolaków trudne. Aby w prosty sposób im to objaśnić, postanowiono na zajęciu wykorzystać „Wiatrak matematyczny”. „Motylki” z radością mierzyły długość wstążki za pomocą różnych miar (stopy, patyczka, dłoni, łokcia, sznurka). Była to też okazja do porównywania długości, wspólnego liczenia, utrwalania kolorów oraz kształtów.

zdjęcia

8. Całe przedszkole wzięło udział w „Sprzątaniu Świata”. Wszystkie grupy w tym również „Wiewiórki” wybrały się na spacer w okolice placu Jana Pawła II, aby zadbać tam o czystość. Dzieci zostały wyposażone przez CEE w jednorazowe rękawiczki do sprzątania i worki na śmieci. Przedszkolaki z ochotą ruszyły do pracy i już po pół godzinie worki były prawie pełne. Zadowolone z wykonanego zadania wróciły do przedszkola na kiełbaskę z grilla. Obiecały, że za rok znów chętnie wezmą udział w sprzątaniu.

zdjęcia                             zdjęcia

9.    We wszystkich oddziałach przedszkolnych odbyły się spotkania ze strażnikiem Straży Miejskiej w Ełku p. Ewą Bugieda. Tematem tej wizyty było „Niebezpieczeństwo wynikające z kontaktów z osobą nieznajomą. Zagubienie w środowisku przez dziecko”- rozmowy, oglądanie filmu edukacyjnego połączone z analizą przedstawionych sytuacji, podawanie przez dzieci przykładów prawidłowych zachowań. Wyjaśnienie znaczenia pojęcia „zaufanie”, utrwalanie znajomości numerów alarmowych. Dzieci otrzymały w upominku obrazki związane z omawiana tematyką do pokolorowania.

zdjęcia

10.  Gr. „Wiewiórki” spotkała miła niespodzianka. Odwiedził tata Filipka S., aby zapoznać przedszkolaki z niezwykłym instrumentem, jakim są „Cymbały wileńskie”. Zaprezentował czterolatkom kilka melodii ludowych. Chętne dzieci mogły same zagrać na tym ciekawym instrumencie.  Wszystkim bardzo się podobało, a tata Filipa otrzymał zaproszenie od „Wiewiórek” na kolejną wizytę do naszego przedszkola.

zdjęcia

11. Dzieci z gr. „Stokrotki” i „Motylki” wzięły udział w X Przeglądzie Tanecznym zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” pod hasłem „Dance Show”. Dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Feel the magic in the air”. W podziękowaniu każdy z nich dostał piękne upominki.

zdjęcia

12.  W gr. „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Temat zajęć brzmiał: „Suknia Pani Wiosny”. Dzieci Pracowały w 4-osobowych zespołach. Każdy zespół miał za zadanie ozdobić suknie Pani Wiosny. Powstały piękne, kolorowe suknie, ozdobione dużymi kwiatami. W trakcie zajęć p. Mariola pokazała dzieciom, z jakich barw powstaje kolor zielony. Następnie każdy sam eksperymentował z barwami. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że lubią tę porą roku. „Wiewióreczki” bardzo lubią pracować z rodzicami.

zdjęcia

13. Starszaki z gr. „Stokrotki” i „Motylki” uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego  w Ełku. Dzieci przyglądały się i wykonywały różne zadania pod nadzorem nauczycieli takich zawodów jak: mechanik samochodowy, tynkarz, murarz, malarz. Przedszkolaki oglądały narzędzia pracy, sami malowali ściany, kładli tapetę, układały z cegieł domek. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród chłopców. Na koniec dzieci otrzymały obrazki do kolorowania, lizaki oraz dyplomy „Złotej Rączki.

zdjęcia                                    zdjęcia

14.    W ramach VIII edycji programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" dzieci z grupy "Motylki" wykonały "śmieciostworka" - żyrafę z plastikowych butelek po napojach. Zajęcie to miało na celu wykształcenie w przedszkolakach ekologicznego podejścia do otaczającego świata. Pięciolatki dowiedziały się m. in., co to jest recykling, a także, że wykorzystując ponownie zużyte przedmioty dbamy o środowisko. Podczas wspólnego wykonywania "butelkowego zwierzaka" dzieci nauczyły się również, że tylko dzięki zgodnemu współdziałaniu w grupie można uzyskać wspaniały efekt pracy.

zdjęcia

 

15.    Dzieci z gr. „Stokrotki” udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie wzięły udział w zajęciu prowadzonym przez p. etnograf T. Romanowską, dotyczącym dawnych zabaw ludowych. Wysłuchały ciekawostek o zabawkach, zabawach w dawnych czasach, obejrzały prezentację dotyczącą tej tematyki. Następnie każde dziecko wykonywało laleczkę z włóczki według instrukcji i przy pomocy prowadzącej oraz swoich pań. Praca przyniosła dzieciom wiele dumy i radości. Przed wyjściem do przedszkola starszaki obowiązkowo obejrzały mieszkańców w akwariach – rybki, żółwie, patyczaki.

 

zdjęcia

 

16.    W gr. „Pszczółki” przez cały tydzień odbywały się zajęcia o Polsce. Wspólnie wykonaliśmy na dywanie mapę Polski i zaznaczyliśmy stolicę Polski, rzekę Wisłę oraz nasze miasto Ełk. Dzieci wykonały również flagi Polski.

 

zdjęcia

 

17. Maluszki z gr. „Biedronki” uczestniczyły w zabawie plastycznej z wykorzystaniem masy solnej, formując różnorodne kształty, poznając właściwości materiału plastycznego.

 

zdjęcia

 

18.  Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” zorganizowało w Szkole Artystycznej konkurs wokalny pod hasłem „OKAŻ KULTURĘ I CHROŃ NATURĘ”. Można było wystawić solistę lub zespół. Miejskie Przedszkole „Niezapominajka” reprezentowały dwa zespoły. Jeden zespół z gr. „Pszczółki”, a drugi z gr. „Wiewiórki”. Szczęście uśmiechnęło się do „Wiewiórek”, które w swojej kategorii (zespół w składzie: Małgosia R., Filip S., Philip E. oraz Oliwier J.) zajęły II miejsce. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i prezenty. Bawiły się znakomicie.

 

zdjęcia

 

19.    W przedszkolu gościliśmy przedstawicieli placówek oświatowych – ponad dwadzieścia osób reprezentujących żłobek, przedszkole i szkoły z Grodna na Białorusi. Odbyły się występy dzieci, wspólne rozmowy, zwiedzanie obiektu.

 

zdjęcia                                 zdjęcia

 

20.    Gr. „Wiewiórki” obchodziła w tym tygodniu urodziny dwóch kolegów: Michała i Darka S. Najpierw cała grupa wraz z paniami, mamą jubilatów oraz mamą Leny bawiła się w sali gimnastycznej. Tam były tańce, konkursy, wyścigi oraz przeróżne gry i zabawy. Następnie zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki, wróciły do swojej sali na przepyszny słodki poczęstunek, który przygotowała mama Darka i Michała. Były też pyszne dwa torty jak przystało na dwóch jubilatów. Gr. „Wiewiórki” chciała też mieć swój wkład w „urządzenie” przedszkolnego placu zabaw, dlatego Michał i Darek wraz z mamą postanowili zrezygnować z prezentów urodzinowych, a w to miejsce każdy przyniósł przysłowiowy „grosik” na wspólny cel.  Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

zdjęcia

 

Pola W. i Oliwia W. Zosi M. z gr. „Biedronki” obchodziły swoje czwarte urodzinki. Z tych okazji rówieśnicy śpiewali im 100 lat i składali najserdeczniejsze życzenia. Pola zdmuchnęła świeczki na swoim torcie i zaprosiła wszystkich na na poczęstunek. Torcik był przepyszny. Oliwia zaś przyniosła koszyk z różnymi łakociami, którymi delektowały się dzieci. Po poczęstunku każda jubilatka dostała pięknie ozdobiony balonik - symboliczny prezent od całe grupy.

 

zdjęcia

 

W gr. „Wiewiórki” swoje urodziny obchodził Konrad Sz. Jubilat miał dla wszystkich niespodziankę: pyszny tort w kształcie wozu strażackiego. Wszystkie dzieci były zachwycone. Tradycyjnie odśpiewały „sto lat” i złożyły serdeczne życzenia. Potem były tańce i zabawy. Każdy też otrzymał od Konrada słodki batonik. To był mile spędzony dzień.

 

zdjęcia

 

W gr. „Stokrotki ”świętowały urodziny następujące dzieci: Aleksander J., Filip B., Natalka A. Były życzenia, sto lat, torty i słodycze. Jubilaci byli najważniejsi w grupie tego dnia, nie zabrakło wspólnych zabaw i konkursów.

 

zdjęcia

 

W gr. "Motylki" świętowaliśmy urodziny Krystiana F.  Z. oraz Szymona P. w gr. „Pszczółki”. Były życzenia, gromkie "Sto lat" oraz dużo słodkości. Życzymy wszystkiego najlepszego

 

zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017