Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

1.   W przedszkolu miało miejsce podsumowanie wewnątrz przedszkolnego konkursu plastycznego "Moja książka". Zadaniem uczestników było stworzenie książki wspólnie z rodzicami dowolną techniką. Wpłynęło do nas 25 przepięknie ilustrowanych książek o niebywałej i często zaskakującej treści. Komisja profesjonalnie, obiektywnie i rzetelnie oceniła prace. Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Komisja postanowiła poddać ocenie wszystkie książki i wyłonić zwycięzców przyznając 3 miejsca główne. Każde dziecko otrzymało dyplom i drobne upominki. Wszystkim autorom książek oraz opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia            zdjęcia 

 

2.   W ramach tematu tygodnia "Chcemy być sprawni i zdrowi", przedszkolaki podjęły się bardzo trudnego zadania, czyli pieczenie bułek. Dzieci doskonale wiedzą, że zdrowe nawyki i odpowiednia dieta są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Wspólnie z paniami wyrabiały ciasto i tworzyły niepowtarzalne kształty swoich bułeczek. Zapach pieczonych bułeczek roznosił się po całym przedszkolu. Wiewióreczki z wielkim apetytem zjadły przygotowane kanapki na własnoręcznie zrobionych bułeczkach. Było pysznie!!

 

zdjęcia            zdjęcia

 

3.   Już po raz kolejny odbył się Dziecięcy Konkurs Recytatorski „Przez Różową Szybkę” zorganizowany przez Szkołę Artystyczną i Ełckie Centrum Kultury. Elenka K. z gr. „Motylki”, wspaniale zaprezentowała wiersz N. Usenko pt.: „Mama się odchudza” i znalazła się w gronie laureatów, zajmując III miejsce. Gratulujemy Elenko!

 

zdjęcia

 

4.   Dzieci z gr. „Motylki” wybrały się na zajęcia edukacyjne organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Prowadząca zajęcia, pani Katarzyna Pejcz, pokazała dzieciom jak działa kula plazmowa, w której można było zaobserwować bardzo widowiskowe, kolorowe wyładowania elektryczne. Zademonstrowała też dzieciom, jak można wykonać „Lawowulkan” i „ Falę morską” w butelkach z plastiku. Następnie dzieci wspólnie wykonały „Morską meduzę” również z wykorzystaniem plastikowych butelek, foliowych torebek, wody i soku z buraków oraz sympatycznego, małego słonika z kolorowych nakrętek i plasteliny. To były bardzo kreatywne i pouczające zajęcia! Pięknie dziękujemy pani K. Pejcz !

 

           zdjęcia           zdjęcia     

5.   Przedszkolaki z gr. „Wiewiórki” zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedza pięciolatki. Dzieci bawiły się w „owocowy stragan” oraz śpiewały piosenki o owocach, a także przyniosły do przedszkola różne owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

 

     zdjęcia           

 

6.   Dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły fantastyczną zabawę ciastoliną uczestnicząc w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Wyobraźni Play-Doh. Celem programu jest kształtowanie wyobraźni i kreatywności przedszkolaków przy pomocy otrzymanej ciastoliny Play – Doh. Realizując program dzieci z gr. „Stokrotki” wykonały prace do pierwszego konkursu „Cyferkowo-Literkowa Kraina Wyobraźni” oraz „Dziecięcy uśmiech” – Zuzi K. z gr. „Biedronki”. Od 21 do 30 kwietnia można było głosować na nasze prace. Oto nasze prace:

 

zdjęcia

 

7.   Wychowankowie przedszkola po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i Nadleśnictwo Ełk. W tym roku akcją zostały objęte nie tylko miejskie, ale również pobliskie lasy, do których ludzie wciąż wrzucają różnorodne odpady.  Celem nadrzędnym „Sprzątania Świata” było uświadomienie sobie i innym, że to jak wygląda okolica, w której mieszkamy zależy głównie od nas samych. Wszyscy uczestnicy otrzymali worki oraz rękawice do sprzątania, a po pracy czekała nagroda w postaci ogniska zorganizowanego na terenie Centrum Edukacji Ekologicznego.

        zdjęcia

 

8.   Aby wielkanocnych tradycji stało się zadość  dzieci z gr. „Biedronki” wykonały pisanki -naklejanki. To metoda malowania jaj, do której potrzebna jest tylko kolorowa bibułka, ciepła woda i klej. Pani Wiola przygotowała barwniki z bibułki i ciepłej wody I zanurzyła w nich ugotowane jajka. Tak wyszły kolorowe jajka. Po osuszeniu pisanek dzieci naklejały na nich paseczki i różne  kawałeczki bibułki. Tak powstały piękne, kolorowe jajka, które przedszkolaki zabrały do domu, aby włożyć je do wielkanocnego koszyczka.

 

zdjęcia

 

Dzieci z gr. „Pszczółki” wykonały „wielkanocne zajączki” z ciastoliny.

 

zdjęcia

 

9.   Zespół z gr. „Wiewiórki” wziął udział w XI Przeglądzie Tanecznym zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” pod hasłem „Tańce mojej Babci, Mamy, Moje”. Dzieci zaprezentowały układ taneczny o współczesnej choreografii do piosenki „Geri Halliwell” – Its Raining Man”. W podziękowaniu każdy z uczestników dostał piękne upominki. To był pierwszy występ na scenie ECK dzieci z gr. „Wiewiórki”.

 

 zdjęcia           zdjęcia

 

10.      Absolwenci naszego przedszkola podczas odwiedzin czytają bajki dzieciom - tym razem w gr. „Wiewiórki” – Eliza Ch. – siostra Kornelii. Starsza koleżanka przeczytała pouczające opowiadanie pt. „Basia i pieniądze”. Eliza także uczęszczała do naszego przedszkola. Badzo dziękujemy za wizytę.

zdjęcia

 

 

11. Dzieci interesują się książkami i bardzo lubią, jak ich panie czytają im książki o różnej tematyce. Na jednym z zajęć w gr. „Wiewiórki”, dotyczącym cyklu na temat książki, dzieci przyniosły z domu swoje ulubione książki. Rozmawiano na ich tematy i opowiadano ilustracje

 

 

zdjęcia      zdjęcia     zdjęcia    zdjęcia

 

12.Dzieci z gr. „Biedroneczki” wybrały się po raz pierwszy  do Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Czytanie w lokomotywie". Podczas pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały kilku ciekawych książeczek, czytanych przez  panią bibliotekarkę siedzącą w lokomotywie, która ciągnie wagoniki - półki z książkami. Przedszkolaki słuchały z wielkim zainteresowaniem. Następnie wybrały jeszcze jedną książeczkę, którą przeczytała pani Wiola. Na koniec dzieci zaśpiewały paniom z biblioteki wesołą piosenkę jako podziękowanie za spotkanie. Następna wizyta w tym ciekawym miejscu już w czerwcu. Wtedy dzieci dowiedzą się jak należy korzystać z biblioteki i czytelni, czyli pierwsza lekcja biblioteczna.

 

zdjęcia  

 

13.   W kwietniu swoje urodziny obchodziła:

*      Krystiana F. – z gr. „Motylki

*      Aleksandra J. i Filipa B.; Natalii A. i Bartosza B. - z gr. „Stokrotki”

*      Poli W. i Oskara Sz. – z gr. „Pszczółki”

 

       Jubilatom składamy serdeczne życzenia 100 lat!

 zdjęcia                 zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017