Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1. 10 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Optymizmu” - V Ogólnopolskie Święto Optymistycznych Przedszkoli Na przedszkolaków czekało w tym dniu szereg radosnych zabaw rozwijających dziecięcą kreatywność. Dzieci przebrały się w różne ciekawe, śmieszne, niecodzienne stroje a panie malowały twarze dzieciom. Zostały przeprowadzone różne gry i zabawy: taneczne, integracyjne, ruchowe itp. W piękne, słoneczne popołudnie z przedszkola wyruszył barwny korowód optymistycznych przedszkolaków. Dzieci przeszły w okolicy naszego przedszkola obwieszczając wszystkim swoje święto. Pogoda dopisała, dlatego też część zabaw została przeprowadzona w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki przeszły także ścieżką optymizmu a także śpiewały hymn optymistycznego przedszkolaka. W ogrodzie przedszkolnym czekała na nie miła niespodzianka – lody. Dzień upłynął bardzo wesoło i w atmosferze optymizmu. Wszystkie dzieci tego dnia otrzymały na pamiątkę od pań baloniki, które zabrały do domów.

zdjęcia             zdjęcia              zdjęcia             zdjęcia

2. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom – i my też” odwiedziła dzieci  z gr. „Stokrotki” mama Weroniki G. Starszaki zaprosiły gościa do ogrodu przedszkolnego i tam wysłuchały bajeczki o delfinku, który miał różne pomysły, niekoniecznie dobre. Na szczęście wokół siebie miał dobrych przyjaciół, którzy pomagali mu i doradzali. Pięciolatki utrwaliły sobie wiedzę na temat kontaktów z obcymi ludźmi oraz numery alarmowe, które każdy powinien znać.

zdjęcia

3. W ramach projektu "Szczypiorniak w przedszkolu" gr. "Motylki" gościła p. Artura Bućko, kapitana Ełckiego Klubu Sportowego "Szczypiorniak". Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie piłki ręcznej oraz aktywnego, a co za tym idzie zdrowego trybu życia. Pan Artur przybliżył dzieciom tę dyscyplinę sportu, przedstawił m. in. zasady gry, zaprezentował strój zawodnika, wygląd piłek. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę, była rozgrzewka, rzuty do bramki, ciekawe ćwiczenia i zawody. Przedszkolaki chętnie i z uśmiechami na twarzach wykonywały polecenia gościa. Dziękujemy za super zajęcia !

zdjęcia                             zdjęcia

4. Przedszkole odwiedził Nadleśniczy p. Marian Podlecki, który pięknie opowiadał dzieciom z gr. „Wiewiórki” i „Motylki” o lesie, o jego mieszkańcach i ciekawostkach z nimi związanych. Dzieci słuchały jak zaczarowane opowieści o: łosiach, wilczycy i wilku Borysie oraz orle o imieniu Grom. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe książki o przygodach łosia Rajtka. Pan Marian obiecał, że na pewno jeszcze odwiedzi nasze przedszkole i opowie o nowych przygodach mieszkańców lasu.

zdjęcia

5. Dzieci z gr. „Stokrotki” udały się na miejski plac zabaw przy ul. Pułaskiego. Czekało tam na nie wiele atrakcyjnych urządzeń do wspinania, zjeżdżania, huśtania. Humory dopisywały wszystkim pięciolatkom. Jest to kolejne miejsce, które zwiedziliśmy w naszym mieście.

zdjęcia                               zdjęcia

6. Zespół „Niezapominajka” z gr. „Stokrotki” wziął udział w „Przedszkoliadzie” zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole „Bajka”. Dzieci zmagały się w konkurencjach sportowych, w trakcie, których, trzeba było wykazać się szybkością i zwinnością. Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się zdrowej rywalizacji i zasad fair-play.

zdjęcia

7. Gr. „Biedronki” wzięła udział w realizacji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury". W ramach tego programu zorganizowano Dzień Marchewki, podczas którego dzieci dowiedziały się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi, ale również przez niektóre zwierzęta. Poza tym maluszki kolorowały rysunek marchewki w „Książeczce Przedszkolaka" i bawiły się w detektywów poszukując w sali ukrytych marchewek. Zajęcia uwieńczone zostały schrupaniem znalezionych marchewek. Mniam, mniam, ale były pyszne.

zdjęcia      

8. Muzyka to początek i koniec wszelkiej mowy. Według Roberta Burnsa - "Szczęściem jest po­siada­nie dużej, kochającej, dbającej i bar­dzo blis­ko ze sobą związa­nej rodzi­ny". Udowodniły to muzykujące rodziny podczas kolejnego spotkania w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny. Nasze przedszkole we  współpracy z Parafią  „Miłości Bożej”  Kościoła Ewangelicko- Metodystycznego  w Ełku, zorganizowało IV „Rodzinne Muzykowanie z Niezapominajką”. Celem  przewodnim przedsięwzięcia była integracja rodzin placówki, wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym oraz rozwijanie pasji i talentów muzycznych. W muzykowaniu  wzięło udział dziewięć rodzin  i około 30 wykonawców m.in. rodziny ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Ełku. Chętne rodziny samodzielnie wybrały i przygotowały utwory do prezentacji akompaniując na gitarze, instrumencie klawiszowym. Wszyscy  wykonawcy otrzymali upominki. Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie w przeprowadzeniu imprezy, a rodzinom za udział.

zdjęcia                       zdjęcia                     zdjęcia

9. Elenka K. z gr. „Motylki” wspaniale zaprezentowała się podczas eliminacji do Przeglądu Talentów Zdoniach 2016, organizowanym przez MP”Mali Odkrywcy”. Tym samym przeszła do czternastki finalistów, którzy wystąpili na scenie ECK i otrzymali statuetki. Elenko! Gratulujemy !

zdjęcia

10. Piotruś P. z gr. „Biedronki” obchodził swoje 3 urodzinki. Z tej okazji przyniósł do przedszkola cukierki i lizaki, a grupa zaśpiewała jubilatowi 100 lat oraz złożyła serdeczne życzenia. Piotruś siedział na honorowym miejscu w koronie na głowie, jako bohater dzisiejszego dnia w swojej grupie. Oprócz życzeń jubilat otrzymał balonik na patyczku oraz usłyszał mnóstwo miłych słów i wesołych piosenek, które zaśpiewali dla niego rówieśnicy. Na koniec wszyscy delektowali się wybranymi słodyczami. Ale było słodko.

zdjęcia

Świętowano także urodziny Bryana G. i Kamili K. z gr. „Biedronki”

zdjęcia

Obchodzono urodziny Kasi M. w gr. „Wiewiórki’. Kasia poczęstowała rówieśników smacznymi ciasteczkami. Kasia jest lubiana w grupie, bo jest miłą koleżanką

zdjęcia

11. Dzieci z gr. „Stokrotki” i „Motylki” wybrały się na „Dni Otwarte” do Szkoły Muzycznej w Ełku, gdzie wysłuchały koncertu w wykonaniu starszych kolegów. Miały też okazję zagrać na niektórych instrumentach perkusyjnych. Na koniec oglądały przeróżne instrumenty i nazywały niektóre z nich.

zdjęcia                                      zdjęcia    

12. Noemi Z. z gr. "Motylki" zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Niezapominajki są to kwiatki z bajki". Jest to konkurs organizowany przez przedszkole "Niezapominajka" z Rypina, skierowany do przedszkoli noszących to właśnie imię. Gratulujemy Noemi sukcesu !

zdjęcia

13. Społeczność przedszkola „Niezapominajka” bawiła się na dorocznym Rodzinnym Festynie pod hasłem „Kolorowy bal”, który poprowadził „Teatr Pod Orzełkiem” z Białegostoku. Spotkanie rozpoczęto oficjalnym otwarciem unowocześnionego placu zabaw. Wstęgę przecięła Dyrektor Katarzyna Skolmowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Chrzanowska. Mieliśmy też przyjemność gościć przedstawiciela Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełk – p. Urszulę Dobrowolską. Wspaniałą zabawę dopełniły nam smakołyki kulinarne: bigos, ciasta, ciasteczka, kiełbaska z grilla, które cieszyły podniebienia dzieci i dorosłych. Bal uatrakcyjniły liczne konkursy sprawnościowe skierowane do przedszkolaków jak i ich rodziców. Pogoda nie sprawiła nam psikusa. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wspomogli organizację festynu.

zdjęcia                          zdjęcia                          zdjęcia

14.  W konkursie recytatorskim o nagrodę „Misia Wierwownisia” organizowanym przez PN „Promyk” nasze przedszkole reprezentowała Julia Kuskowska z gr. „Motylki”. Pięknie recytowała bardzo długi i trudny wiersz J. Tuwima „Ptasie Radio”. Juleczko! Dziękujemy za wspaniały występ!

zdjęcia

15. Dzieci z gr. "Motylki" przeprowadziły eksperyment obrazujący wybuch wulkanu. Pracowały z zaciekawieniem, z ogromnym zapałem formowały wulkan z folii aluminiowej oraz przygotowywały roztwór z sody, wody, farby i octu, a później w napięciu czekały na wybuch. Dzięki tej zabawie badawczej przedszkolaki poznały budowę wulkanu oraz pojęcie erupcji, rozwijały pomysłowość i wyobraźnię, miały możliwość działania i odkrywania

zdjęcia

16. „Dzień Mamy i Taty to szczególny moment, w których dziecko może okazać swoją miłość, podziękować rodzicom za trud wniesiony w wychowanie. Tego dnia „Stokrotki” wyrażały swoje uczucia poprzez wiersze, piosenki, tańce. W pięknych strojach przedstawiły inscenizację pt. „Grymaśna Stokrotka”. Po części artystycznej był czas na wręczenie upominków i przytulenie się do swoich rodziców.

zdjęcia

W gr. „Motylki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci zaprezentowały zebranym przygotowane wiersze i piosenki, złożyły życzenia oraz obdarowały własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej goście zostali zaproszenie do aktywnego udziału w spotkaniu. Był quiz, wspólne tance i zabawy. Na koniec szczęśliwie dzieci wraz z rodzicami  wykonały figurki z masy solnej. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

zdjęcia                                 zdjęcia

Odbyły się wspólne zabawy i rozgrywki sportowe dzieci z Mamą i Tatą w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem sprzętu sportowego w gr. „Pszczółki”.     

zdjęcia                                  zdjęcia

17. Podczas Przeglądu Muzykujących Rodzin organizowanego przez Miejskie Przedszkole i Żłobek ”Ekoludki” w Ełckim Centrum Kultury wystąpił reprezentant naszego przedszkola Filip S. z rodziną  z gr. „Wiewiórki” wykonując piosenkę „Muchomorek”.

zdjęcia

18. Gr. „Stokrotki” odwiedziła mama Miłosza K., która przyszła ze swoimi uczniami. Dzieci obejrzały teatrzyk o zwierzątkach i ich kłopotach. Przedszkolaki utrwaliły sobie wiedzę na temat niesienia pomocy innym i bycia dla siebie dobrym.

zdjęcia

19. Dzieci z gr. „Wiewiórki” kształtowały podstawowe nawyki zdrowego odżywiania, w tym jedzenie drugiego śniadania. Uczyły się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne, ze względu na zawarte w nich witaminy i wartości odżywcze.

zdjęcia

20. Dzieci z gr.”Biedronki" wybrały się do księgarni „Mentor” by zapoznać się z asortymentem i zakupić nowa książeczkę do grupowej biblioteczki. Dzieci miały okazję zaobserwować pracę pań obsługujących klientów. Panie pokazały dział książek dla dzieci, w którym samodzielnie wybrały ciekawą pozycje do przedszkola. Na koniec każde dziecko otrzymało w prezencie balonik na patyczku.

zdjęcia                                  zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017