Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 


 

1.   W Dzień Flagi Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz wręczył placówkom Herb Miasta Ełku i Flagę. Nasze przedszkole reprezentowała Pani Maria Łepkowska, która odebrała herb i flagę z rąk Prezydenta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.   Społeczność naszego przedszkola uczestniczyła w obchodach 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji - 3 Maja. Pani Aneta Pietrewicz oraz wychowankowie gr. „Stokrotki” – Natalia A. i Gabriel R. wraz z rodzicami, złożyli wiązankę pod pomnikiem „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę”.

zdjęcia

 

3.   Nasze przedszkole przyłączyło się do III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2017 "SPRINTEM DO MARATONU", organizowanego przez czasopismo "Bliżej Przedszkola". Nasze przedszkole zostało objęte patronatem przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku we współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Tego dnia ponad setka dzieci w sportowych ubraniach wspólnie obchodziła "Dzień Sportu". W drodze na Stadion MOSiR, dzieci głośno śpiewały hymn akcji "Sprintem do Maratonu". Przed przystąpieniem do biegu, każdy przedszkolak wziął udział w rozgrzewce prowadzonej przez p. Ireneusza Dzienisiewicza - znanego ełckiego biegacza i maratończyka. P. Ireneusz ciekawie opowiedział dzieciom o bieganiu oraz stroju biegacza. Po solidnej rozgrzewce przystąpiono do biegu, każdy przedszkolak w zawrotnym tempie pokonał dystans 400 m. Po skończonym biegu, każde dziecko z wielką dumą przyjmowało nagrody - medale oraz dyplomy. Maraton sprawił dzieciom wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach. Było to niezwykłe wydarzenie, wielkie emocje i super zabawa.  Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za objęcie naszego przedszkola patronatem oraz P. Ireneuszowi Dzienisiewiczowi i P. Sebastianowi Kosiorkowi za pomoc i zaangażowanie w biegu.

 

zdjęcia                 zdjęcia

 

4.   Dzieci z gr. „Stokrotki” wzięły udział w zajęciu pt. „Wiosna- ech, że ty…”, które poprowadziła p. K. Pejcz z CEE.  Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób ekologia wpływa na życie ssaków, ptaków i owadów oraz poznały eksperymenty związane ze zjawiskami atmosferycznymi min.„ Dotykamy pioruny”, „Wiry wodne”, "Praca pszczół". Starszaki poszerzyły swoje wiadomości i świetnie bawiły się podczas wykonywania różnych zadań. Dzieci miały okazję wykonać pracę plastyczno-techniczną "Motyle", rozwijając swoją kreatywność i pomysłowość.

 

zdjęcia

              

5.   W przedszkolu odbył się dzień optymizmu połączony z dniem Życzliwej Niezapominajki. Wszystkie dzieci ubrane w baśniowe stroje wyruszyły na spacer, aby wręczyć przechodniom własnoręcznie wykonane niezapominajki z dedykacją zachęcając do świętowania z nimi tego dnia. Po powrocie do przedszkola wszyscy bawili się wspólnie i świętowali ten wesoły dzień.

 

zdjęcia     zdjęcia     zdjęcia     zdjęcia     zdjęcia

 

Gr.: „Biedronki” i „Stokrotki” wykonały laurki imieninowe z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki i wysłały je do Przedszkola nr 56 „Niezapominajka" we Wrocławiu. Laurki te były wymianą korespondencji pod hasłem „Niezapomniane imieniny" między wszystkimi przedszkolami o nazwie „Niezapominajka” w Polsce. To bardzo miła forma integrująca wszystkie „niezapominajkowe" przedszkola w naszym kraju.

 

zdjęcia    

 

6.   Dzieci z gr. „Stokrotki” wzięły udział w zajęciu pt. „Mali strażnicy przyrody”. Dzieci rozmawiały o tym, jak dbać o naszą planetę, dowiedziały się jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich, rozpoznawały materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. W ramach programu „Kubusiowi przyjaciele natury” zrealizowały zajęcie pt. „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy” Starszaki wzięły udział w artystyczno- ekologicznych zajęciach - bawiły się zużytymi materiałami min. plastikowymi butelkami, gazetami, folią.  Wspólna zabawa wszystkim sprawiła wiele radości - dzieci wykonały sobie piękne zabawki wykorzystując „śmieci” w kreatywny sposób - powstały kotki, pieski, dinozaury, grzechotki. 

 

zdjęcia            zdjęcia

 

7. Dzieci interesują się książkami i bardzo lubią, jak ich panie czytają im książki o różnej tematyce. Na jednym z zajęć w gr. „Wiewiórki”, dotyczącym cyklu na temat książki, same próbowały zilustrować znaną bajkę o Czerwonym Kapturku. Powstały mini – książeczki z dziecięcymi ilustracjami, które powędrowały na wystawę. Teraz czekają na wizytę w bibliotece.

zdjęcia

 

 

 

8.   W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ełku – dzieci 6 l z gr. „Motylki”, uczestniczyły w praktycznym Kursie Małej Złotej Rączki. To forma rozbudzenia zainteresowań najmłodszych, poprzez przybliżenie zawodów i pracy mechanika samochodowego, malarza, murarza, oglądano podwozia samochodów, silnik samochodowy, a w pracowni budowlanej – obserwowano jak powstaje dom (z użyciem styropianu, kielni, papieru ściernego, szpachlówki), wykonywały różne zadania pod nadzorem nauczycieli - sami malowali ściany, kładli tapetę, układały z cegieł domek. Zajęcia z edukacji przedzawodowej cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dziewczynek jak chłopców.

 

zdjęcia           zdjęcia

 

9.   Edukacja w zakresie ekologii oraz zrównoważonego stylu życia jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Najlepiej, gdy jest ona wprowadzana od najmłodszych lat. Dzieci, często nie maja możliwości wyjechania na wieś i zobaczenia jak powstaje jedzenie konsekwencją czego wiedzę o tym czerpią z telewizji. „Życie roślin” – to projekt realizowany w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”, którego celem jest zaszczepienie w najmłodszych miłości do przyrody oraz przekazanie wiedzy na temat uprawy żywności oraz zagospodarowanie i ożywienie przestrzeni, zaangażowanie rodziców do aktywnego udziału przez pomoc swoim dzieciom w pracach i w organizacji zajęć. Wspólnie z wolontariuszami stworzono ogródek warzywno – ziołowy, który zapełnia wolny czas i pomaga dzieciom w zdobyciu wiedzy na temat zdrowego żywienia i pielęgnacji roślin. Koordynatorem projektu jest p. Aleksandra Peszyńska.

 

zdjęcia      zdjęcia      zdjęcia

                                                                                     

10. Wiek przedszkolny jest okresem największego rozwoju  mowy dziecka – jest to czas,  w którym najlepiej rozwijać mowę dziecka, jak i usuwać wszelkie nieprawidłowości. Dlatego dbając o prawidłowy rozwój mowy dzieci w przedszkolu, prowadzona jest terapia logopedyczna. Forma zajęć jest dla dzieci swobodną i bezstresową formą zabawy, podczas której dobrze się bawimy i wspomagamy prawidłowy rozwój mowy. Terapię logopedyczną prowadzą p. – p. Iwona Kurowska oraz Maria Łepkowska.

 zdjęcia

 

 

11.   „Motylki poznają świat!” – takie było motto przewodnie wycieczki gr. dzieci do Centrum Edukacji Ekologicznej. Zaopatrzeni w lupy chodziły po przepięknym ogrodzie oraz pobliskiej łące i obserwowały ten ekosystem. Wspaniałe kwiaty, mnóstwo motyli i innych owadów! Wiosna to pracowity czas na łące! Nawet udało się starszakom dostrzec łabędzicę wysiadującą jaja w gnieździe blisko brzegu jeziora! Szkoda, ze nie wzięto ze sobą lornetki! Pełni wrażeń wróciły do przedszkola!

 

zdjęcia

 

12.   Dzieci z gr. „Motylki” wybrały się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia pod tytułem: „Bajki i baśnie mazurskie”. Po długim spacerze chętnie wysłuchały legendy o herbie Ełku oraz innych baśni związanych z regionem Warmii i Mazur. W drodze powrotnej podziwiały piękno naszego miasta, zadbane skwery, promenadę nad jeziorem.

zdjęcia

 

13.   Gimnastyka to jest ważna sprawa, a przy okazji świetna zabawa. Ruch jest czynnikiem niezbędnym dla rozwoju, ponieważ ma wpływ zarówno na poziom rozwoju fizycznego, psychicznego jak i społecznego małego człowieka. Kształtowanie prawidłowej postawy ciała jest konieczne od najmłodszych lat, wiedzą o tym dzieci, które uczęszczają na gimnastykę w przedszkolu J Gimnastyka korekcyjną prowadzi p. Iwona Kurowska.

 

zdjęcia

 

14.   Dzieci z gr. „Pszczółki” i „Motylki” wybrały się na „Dni Otwarte” do Szkoły Muzycznej w Ełku, gdzie wysłuchały koncertu w wykonaniu starszych kolegów – uczniów szkoły -  utworów wykonywanych na pianinie, wiolonczeli, gitarze i instrumentach perkusyjnych. Dowiedziały się kilku ciekawostek o tych instrumentach min., że smyczek do wiolonczeli wykonany jest z włosów konia. Miały też okazję zagrać na niektórych instrumentach perkusyjnych. Oglądały przeróżne instrumenty i nazywały niektóre z nich. Była to interesująca lekcja muzyki.

 

zdjęcia

 

15.   „Dzień Marchewki” to zajęcia dydaktyczne przeprowadzone w gr. 4 i 5 – latków.  Celem zajęć było uświadomienie dzieciom zdrowotnych korzyści marchewki dla ludzi i zwierząt. „Pszczółki” rozpoznawały marchewki za pomocą zmysłów (smaku i dotyku), liczyły, porównywały i układały wg wielkości. Degustowano warzywa oraz formowano z plasteliny kontury szablonu marchewek.

 

zdjęcia

 

16.   Gr. „Stokrotki” gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku, którzy przeczytali przedszkolakom znane wiersze Jana Brzechwy. Dzieci ze skupieniem słuchały i odpowiadały na zadane pytania.

 

zdjęcia

 

17.   Marcelina A., Bartek B., i Victor D. z gr. „Stokrotki” dostali się do finału „Zdolniacha 2017” zorganizowanym przez MP „Mali Odkrywcy”. Dzieci zaprezentowały układ gimnastyczny z wykorzystaniem kół hula- hop.

Oliwia T. z gr. „Pszczółki” zachwyciła jury piosenką z filmu „Mulan” pt. „ Lustro”. Gratulujemy dzieciom! Życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia

     

18.   Zespół taneczny „Stokrotki” zaprezentował się podczas przeglądu tanecznego pt. „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz” w Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku. Dzieci tańczyły do piosenki „You`re the one that you want”. Za piękny występ otrzymały nagrody, dyplom oraz statuetkę. Gratulujemy dzieciom! Życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia

 

19.   Na zajęciach z p. Wiolą, Patryk G. wykonał  „pachnącą niespodziankę" - upominek dla swojej mamy z okazji Dnia Matki (z masy solnej i różnych koralików a także bilecik na życzenia - pinezkową wypycharkę). Ponadto wiele radości sprawiła zabawa w przelewanie płynu za pomocą zakraplacza do oczu. Prace te wymagały wielkiego skupienia i ćwiczyły małą motorykę min. doskonalił chwyt pensetowy i koncentrację uwagi.

 

zdjęcia

 

 

20.  Starszaki z gr. „Stokrotki” oraz maluszki z gr. „Biedronki” wybrały się do Galerii Handlowej „Brama Mazur” na lody. Każdy mógł sobie wybrać dowolny smak. Lody wszystkim bardzo smakowały, zwłaszcza, że to była nagroda za przygotowanie mega pisanek wielkanocnych.

 

                            zdjęcia     zdjęcia     zdjęcia

 

21.   Podczas Przeglądu Muzykujących Rodzin organizowanego przez Miejskie Przedszkole i Żłobek ”Ekoludki” w Ełckim Centrum Kultury, wystąpili reprezentanci naszego przedszkola Lidia i Filip S. z rodziną z gr. „Biedronki i „Wiewiórki” wykonując piosenkę „Siejejeje”.

 

                                    zdjęcia

 

22.   Dzieci z gr. „Stokrotki” Neli J., Igor B., przyniosły do przedszkola swoich milusińskich (pieska i kotka), aby pokazać je swoim rówieśnikom z grupy.

                               zdjęcia

 

23. W ogrodzie przedszkolnym odbył  się,  lubiany przez wszystkich rodziców, dzieci oraz środowisko lokalne, coroczny Festyn Rodzinny, który zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Celem imprezy było zachęcanie do wspólnych zabaw rodziców ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, uśmiechu i dobrego nastroju. Pogoda również sprzyjała. Fantastyczną zabawę - „Cukierkowy Bal” - zapewnił Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku. Ponadto, podziękowano rodzicom, którzy w wyjątkowy sposób zasłużyli się dla naszego przedszkola w pracach zagospodarowania ogrodu. Na festynie było wiele atrakcji. Nikt  nie  szczędził  złotówek na ciasto, ciasteczka, galaretkę owocową i sałatkę egzotyczną oraz bigos z kuchni przygotowany przez nasze panie kucharki. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu. Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę z grupy.

 

                               zdjęcia

 

 

24.   „W świecie bajek” – to tytuł zajęcia otwartego dla rodziców w gr. „Stokrotki”, podczas którego dzieci wykorzystywały posiadane umiejętności niezbędne do nauki czytania i pisania. Dzieci świetnie bawiły się podczas wykonywania przeróżnych zadań min.: zagadek obrazkowych, ćwiczeń w czytaniu, zabawy w skojarzenia, układania z rozsypanki literowej wyrazów, czy podczas zabawy „ja mam, kto ma”? Sprawnie współdziałały w zespołach podczas oddzielania fasoli od grochu oraz samodzielnie rozwiązywały krzyżówkę i odczytały hasło.

 

zdjęcia     zdjęcia

 

25.   Dzieci z gr.„Wiewiórki” zademonstrowały swoje wspaniale umiejętności aktorskie oraz wokalne, inscenizując utwory jednego z ulubionych poetów Jana Brzchwy wszystkim dzieciom i pracownikom z przedszkola.

 

zdjęcia

 

26.   Dzieci z gr. „Pszczółki” uczestniczyły w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej. Czterolatkom i pięciolatkom przekazane zostały informacje: o pszczołach, ich życiu, zwyczajach i ochronie. Poznały także zdrowotne zalety miodu i innych produktów z ula. Ważnym aspektem spotkania było uświadomienie przedszkolakom jak ważną rolę pełnią w środowisku naturalnym - zapylanie.  Dzieci wykonały pracę plastyczną - pokolorowały pszczołę zgodnie z jej naturalnymi barwami. Na koniec wybrały się do ogrodu w celu obserwacji owadów w środowisku.

 

zdjęcia

 

27.   Na Dzień Mamy dzieci zaprezentowały się w roli wokalistów i aktorów w przedstawieniu „Wierszowanie z Janem Brzechwą. Rodzice w ramach podziękowania, zaprosili dzieci na pyszne lody do ogrodu przedszkolnego.

 

zdjęcia

28.   Po raz V Miejskie Przedszkole „Niezapominajka” we współpracy z Kościołem Ewangelicko - Metodystycznym Parafii „Miłości Bożej” w Ełku, zorganizowało spotkanie muzykujących rodzin. Głównym celem naszych spotkań jest integracja rodzin, miłe spędzenie czasu w gronie rodziny, rozwijanie muzycznych pasji, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną.  Każda rodzina biorąca udział, przygotowała jeden utwór wokalny akompaniując na wybranym instrumencie muzycznym: gitarze, skrzypcach czy też saksofonie lub śpiewając do podkładu instrumentalnego na płycie CD. Za udział każda rodzina otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

zdjęcia     zdjęcia     zdjęcia

 

29.   Dzieci z gr. „Motylki” bardzo lubią zajęcia na macie edukacyjnej, więc z okazji Dni Rodziny, p. Viola „zakodowała” starszakom rysunek. Po wspólnym odkodowaniu wg ustalonego kodu okazało się, że to jest tulipan. Ten kwiatek to jeszcze jeden prezent dla rodziców z okazji Ich święta! Mamo, Tato – wszystkiego najlepszego od gr. „Motylków”!

 

zdjęcia

 

30.   W maju swoje urodziny obchodził:

*      – Igaś Ch. z gr. „Motylki

          Składamy serdeczne życzenia 100 lat!

 zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017