Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1.  Dzień Dziecka w gr. „Biedronki" upłynął pod hasłem „Dnia Rodziny". Tego dnia do przedszkola dzieci zaprosiły swoich rodziców, aby uczcić Dzień Mamy, Taty oraz Dzień Dziecka. Maluszki zaprezentowały krótką część artystyczną i  wręczyły rodzicom upominki, rodzice w zamian za to zorganizowali swoim pociechom szereg ciekawych zabaw, m.in. kołysanie dziecka w kocyku, noszenie dzieci przez tatusiów „na barana" (na wyścigi) oraz wspólne  zabawy z folią malarską. Ta ostatnia propozycja wywołała najwięcej emocji i radości wśród dzieci i ich rodziców. Następnie wszystkie rodziny otrzymały zadanie, aby wykonać drzewo genealogiczne swojej rodziny wykorzystując do tego wcześniej przyniesione zdjęcia najbliższych. Każda rodzina wzorowo wykonała zadanie i zabrała swoją pracę do domu na pamiątkę. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę.

zdjęcia                        zdjęcia

2.  Dzieci z gr. „Stokrotki” i „Motylki” wybrały się w Dzień Dziecka na Festyn Rodzinny, na Plan Jana Pawła II, gdzie na prawdziwej scenie zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Feel the magic In the air”. Elena K. natomiast zaśpiewała piosenkę o tym, jak trudno jest być dzieckiem. W drodze powrotnej spotkaliśmy mamę Igora B., która zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Dzieci mogły oglądać a nawet wsiąść do wozu Straży Miejskiej, a chętne dzieci jeździły samochodzikami i koniecznie musiały postępować według przepisów. To była świetna zabawa!

zdjęcia

3.  Znowu świętowano Dzień Dziecka tym razem w lodziarni „Bonano" mamy Poli W. z gr. „Biedronki”, która  zaprosiła maluszki na lody. Każde dziecko mogło sobie wybrać loda o dowolnym smaku. Pogoda dopisała, więc dzieci mogły spokojnie zjeść pyszne lody siedząc sobie pod parasolem, przed lodziarnią. Trzylatki pięknie podziękowały mamie Poli za smaczny poczęstunek i w dobrych nastrojach przemieściły się na pobliski plac zabaw. Tu jeszcze spędzono trochę czasu, po czym zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do przedszkola.

zdjęcia

4. Dzieci z gr. „Stokrotki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku, gdzie wzięły udział w zajęciu logopedycznym. Każde dziecko wie, że gimnastyka jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Ćwiczyć też trzeba język, policzki, wargi. Zabawy te są śmieszne, ponieważ powstają zabawne miny. To już ostatnia nasza wizyta w bibliotece przed wakacjami. Dzieci z gr. „Pszczółki” w Miejskiej Bibliotece Publicznej miały swoją pierwszą lekcję biblioteczną. Obejrzały wypożyczalnię książek, dowiedziały się, jakie są zasady wypożyczania ich. W czytelni wysłuchały bajek czytanych przez panią bibliotekarkę i obejrzały film o Franklinie.  Obiecały, że częściej będą przychodzić w takie ciekawe miejsce.

zdjęcia

5. Kornelia M. i Pola W. z gr. „Biedronki” zostały laureatkami konkursu plastycznego „Namaluj mi mamę i tatę", zorganizowanego przez Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka" z okazji Dni Rodziny. Dziewczynki zajęły czołowe miejsca w kategorii 3-latków. Kornelia M. - I miejsce a Pola W. -  II miejsce. Jesteśmy dumne z naszych wychowanek i życzymy im dalszych sukcesów.

zdjęcia

6.  Odbył się już IV Mini Rajd Rowerowy z "Niezapominajką" - objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku. Trasa przejazdu przebiegała: ścieżką rowerową na "Promenadzie" od Centrum Edukacji Ekologicznej do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku - (około 2 km).  O bezpieczny przejazd zadbała Straż Miejska. Na miejscu na uczestników „rajdu” czekała kiełbaska z grilla, woda oraz „mini konkurencje sportowe” dla małych i dużych. Wszyscy bawili się znakomicie. Na koniec odbyło się rozdanie dyplomów Rowerzysty Optymisty oraz drobnych upominków promujących nasze miasto. W rajdzie wzięło udział 5 przedszkoli: (Miejskie Przedszkole: "Niezapominajka", "Perełka", "Ekoludki" oraz Przedszkole Niepubliczne: "Promyk" i "Słoneczko". Razem było 30 rodzin, 90 uczestników, 44 dzieci (w wieku od 2 do 10 lat). Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za udział w rajdzie i już teraz zapraszany wszystkich za rok.

zdjęcia                         zdjęcia

7.  Dzieci z gr. „Pszczółki” dzięki pomysłowej mamy Zosi S. miały okazję do fantastycznej zabawy z gigantycznymi bańkami. Z wielkim skupieniem zanurzały patyczki ze sznurkami w roztworze i tworzyły bańki. Świetnie przy tej okazji się bawiły. Dziękujemy za super zabawę!!!

zdjęcia

   Odbyło się także spotkanie z mama Zosi S., która zaprezentowała swoją pasję rodzinnych wycieczek rowerowych. Na prezentacji przygotowanej przez mamę, dzieci obejrzały piękne tereny wokół naszego miasta.

zdjęcia

8. Nauczycielka –logopeda - p. Maria Łepkowska została wyróżniona spośród 10 najbardziej twórczych nauczycieli w powiecie ełckim wyłonionych w konkursie „Twórczy nauczyciel” zorganizowanym przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.  Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie nauczycielka napisała autorski scenariusz zajęć, a następnie pod bacznym okiem komisji przeprowadziła zajęcia pt. „Wesoła zabawa z Sylabinką – zabawy logopedyczne z elementami integracji sensorycznej”. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w MODN 15.06.2016 podczas konferencji „Nowoczesne technologie w szkolnictwie”.  Dyplomy i nagrody wręczał pan Wiceprezydent Artur Urbański, pan Dyrektor MODN Michał Jodko. Sukcesy nauczycieli przedstawił i omówił konsultant organizacji systemu wspomagania szkół i placówek oświatowych p. Krzysztof Piłat.

zdjęcia                      zdjęcia

9. Nasi wychowankowie wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Optymistycznych Przedszkoli „Uśmiech dziecka” – Ósmy kolor tęczy”, zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 48 „Bajkowa Kraina” w Białymstoku. Ciekawe nagrody i dyplomy otrzymali: Oskar B., Gabrysia P. z gr. „Biedronki” oraz Ola Ch. z gr. „Stokrotki”; a także wyróżnienie – Oliwia W. z gr. „Biedronki”).  Gratulujemy!

zdjęcia

10. Dzieci z gr. „Stokrotki”, „Motylki” udały się na spacer na teren „miejskiej targowicy”, gdzie odbywał się pokaz sprzętu wojskiego i wyposażenia żołnierzy w ramach ćwiczeń „ANAKONDA 2016”. Ełk gościł tego dnia żołnierzy z Polski, Litwy, Chorwacji i USA. Dzieci miały okazję do rozmów z żołnierzami, wchodziły do środka, a nawet na dach pojazdów, mogły potrzymać prawdziwą broń, a ich buzie zostały pomalowane w wojskowe barwy. Wykonano wiele pamiątkowych fotografii. Jeden z zagranicznych żołnierzy obdarował dzieci pysznymi cukierkami i z ociąganiem starszaki powróciły do przedszkola. To była niecodzienna wyprawa, która zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom dostarczyła wielu wrażeń.

zdjęcia                      zdjęcia                   zdjęcia

11. W międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy z j. angielskiego pod hasłem „English is isfun” zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole „Bajka” w Ełku– reprezentowali nasze przedszkole: Sebastian S. gr. „Stokrotki i Ola P. z gr. „Motylki”. Drużyny zmagały się w 10 konkurencjach. Dzieci miały za zadanie przedstawić się, ułożyć  puzzle  z  zabawką  i  nazwać  ją, pokonać  drogę  wśród  kolorowych  kół  zgodnie z  instrukcją, zrobić  zakupy, nazwać  zwierzęta, wykonać  odpowiednie  czynności  i  wykonać inne  zadania. Nasza  drużyna  wykonała  wszystkie  zadania  poprawnie. Dzieci otrzymały dyplom  za  zajęcie  I  miejsca, wspaniałe  prezenty  i  obiecały  powtórzyć  sukces  w  przyszłym  roku.  Gratulacje za wiedzę i piękny udział.

zdjęcia

12. Dzieci z gr. „Biedronki”, Pszczółki”, Wiewiórki”, „Motylki”, wyjechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa ekologicznego- Farmy Mazurskiej w Szarejkach.   Jazda autokarem sprawiła dzieciom wiele radości, ponieważ niektóre z nich pierwszy raz jechały takim środkiem lokomocji. Tam czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji. Podróżując, dzieci podziwiały piękno Mazur Garbatych. Na miejscu, powitała gospodyni - pani Marta, która zademonstrowała sposób wygniatania i pieczenia chleba. Przedszkolaki mogły też samodzielnie upiec chleb. Było to dla dzieci nie lada wyzwanie, gdyż wszystko po kolei robiły samodzielnie pod okiem „właścicielki”. Dzieci miały okazję przyjrzeć się zwierzętom hodowlanym z bliska. Mogły pogłaskać króliki, obejrzeć kozy, owce, konie, krowy. Wielką atrakcją było też dojenie kozy, wszystkie chętne dzieci mogły tego spróbować. Na koniec pobytu było również ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzieci mogły też „poszaleć” na placu zabaw i trampolinie. Fajnym punktem wycieczki był także spacer na pole i wejście na wzgórze, z którego można było podziwiać widok najbliższej okolicy oraz miasta Ełk. Był to nie lada wyczyn, ale na szczęście wszystkim się udało. Pogoda dopisała i z uśmiechem dzieci wróciły do przedszkola. To były wspaniała wycieczka.

zdjęcia                    zdjęcia               zdjęcia

13. Dzieci z gr. „Stokrotki” i „Motylki” wzięły udział w zajęciu dydaktycznym, podczas którego utrwalały sobie umiejętności matematyczne. Dzieci kształtowały umiejętność dodawania i odejmowania, rozwijały umiejętność posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi, utrwalały nazwy dni tygodnia, nazwy miesięcy, pory roku i pory dnia, rozwijały świadomość własnego ciała, orientacji przestrzennej i działania w niej. Starszaki bawiły się z wykorzystaniem różnych ciekawych pomocy, wśród nich były: wiatrak matematyczny, kostki do gry, zagadki, szablony obrazków. Dzieci świetnie się bawiły i udowodniły, że matematyka nie jest wcale taka trudna.

zdjęcia                         zdjęcia

14. Dzieci z gr.“Stokrotki” wzięły udział w wielu ciekawych zajęciach w ramach  projektu edukacyjnego  pt. “Owady”, realizowanego  przez  cały  czerwiec  przez nauczycielkę Anetę Pietrewicz. W sali przedszkolnej została  utworzona  gazetka  tematyczna  oraz “kącik  małego badacza”. Cieszył się niezwykłą popularnością wśród dzieci, gdyż zawierał mnóstwo atrakcyjnych pomocy i przyrządów tj. lupy i różnorodne szkła powiększające, lornetkę, pistolet  i  siatkę   do  łapania  owadów. Dzieci miały możliwość dokładnej  obserwacji różnych  owadów. Ciekawą formą był wyjazd na wycieczkę  autokarową  do  Nadleśnictwa Rajgród  w  Tamie  oraz  Biebrzańskiego  Parku  Narodowego. Wyprawa do lasu pod hasłem „Poznajmy las i jego mieszkańców” obfitowała w liczne atrakcje. Dzieci spotkały się z pracownikami, miały możliwość obserwacji i słuchania ciekawostek na temat  różnych  owadów  i  zwierząt  leśnych. Dzieci miały okazję zobaczyć dzika o imieniu Kasia i samica łosia – klępa Wala w ich naturalnym środowisku. Po drodze słuchały śpiewu ptaków, oglądały przeróżne owady i rośliny. Dużą atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy terenowe w lesie (odszukiwanie domów owadów i zwierząt, układanie wzorów z szyszek). Oprócz miłego towarzystwa dzieci otrzymały smakołyki i pamiątki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy na pyszny obiad do przedszkola.  Pogoda dopisała i humory też. To był dzień pełen wrażeń.

   Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Henel i p. Mariuszowi Marcinkiewicz za ten  wyjazd.

   Ponadto odwiedziła nas w przedszkolu p. Agnieszka, poznana podczas  wycieczki. Podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą na temat owadów. Oprócz rysowania owadów, omawiania ich budowy, bezpiecznych zachowań, rozpoznawania i nazywania na ilustracjach udaliśmy się na wspólny spacer po  ogrodzie  przedszkolnym oraz  na  Plac  Jana  Pawła  II. Zaopatrzeni w lupy, lornetkę, siatkę i pistolet na owady wyszukiwaliśmy różnorodne owady i  uważnie  słuchaliśmy  ciekawostek  na  ich  temat. Jesteśmy bardzo wdzięczni p. Agnieszce, że nas odwiedziła i wzbogaciła naszą wiedzę.

   W ramach realizacji w/w projektu dzieci również rysowały, malowały, wycinały, kleiły i lepiły owady. Wysłuchały różnych utworów literackich, brały udział w zajęciach matematycznych, zabawach językowych, ortofonicznych i ruchowych związanych tematycznie z owadami.

zdjęcia                zdjęcia                zdjęcia               zdjęcia

15.  Żeby miło zakończyć ten rok szkolny, który tak szybko minął, dzieci z grupy „Motylki” postanowiły uczcić go słodko i wesoło. Najpierw poszły na pyyyszsznnee lody do cukierni „Papaja”. Każdy mógł wybrać swój ulubiony smak – mniam!. Ponieważ byli tam pierwsi, udało się zająć stoliki na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu przyrody oraz przy upalnej pogodzie delektowali się ulubionym deserem dzieci. W drodze powrotnej do przedszkola, a szli piękną naszą promenadą, wstąpili na jeden z najlepszych placów zabaw w mieście. Cóż to była za zabawa!!! Oj, p. Wiola musiała długo prosić, żeby chcieli go opuścić i wrócić do przedszkola na drugie śniadanie!

zdjęcia

16.  Gr. „Wiewiórki” odwiedziła Zespół Szkół Samorządowych w Ełku. W szkole tej nauczycielem wychowania fizycznego jest p. Grzegorz O. – tata Pawełka O. Pięciolatki wybrały się tam, aby poznać bliżej zawód nauczyciela wychowania fizycznego, a także szkołę i panujące w niej zasady. Nasze przedszkolaki miały okazję pobawić się w świetlicy szkolnej, zjeść posiłek w stołówce i obejrzeć klasy lekcyjne. Mogły też poćwiczyć na sali gimnastycznej pod okiem pana Grzegorza. Dzieci były zachwycone. Na koniec „Wiewiórki” pobiegały jeszcze na bieżni przy „Orliku” szkolnym i pobawiły się na placu zabaw. To był naprawdę udany dzień. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy panu Grzegorzowi za miłe przyjęcie.

zdjęcia

17. Pięciolatki z gr. "Stokrotki" to wierni kibice Mistrzostw Europy w piłce nożnej "EURO 2016". Zarówno chłopcy jak i dziewczynki uważnie śledzą zmagania naszej drużyny narodowej podczas transmisji w telewizji. W sali przedszkolnej utworzony został "kącik kibica" z plakatami drużyn i akcesoriami związanymi z naszym krajem. W wybrane dni - gdy "nasi" rozgrywają mecz, dzieci przychodzą do przedszkola przebrane w biało-czerwone stroje, malują na twarzach flagi, rozgrywają mecze w przedszkolnym ogrodzie. Przed wejściem do ćwierć finału, w meczu Polska-Szwajcaria przed budynkiem przedszkola dzieci wspólnie z paniami narysowały białą i czerwoną kredą napis: Polska oraz flagę naszego kraju. Z niecierpliwością oczekujemy wyniku w meczu z Portugalią, decydującym o wejściu do półfinału. Trzymamy kciuki!

zdjęcia

18. Świętowano w gr. „Stokrotki” siódme urodziny Julki. Były życzenia, 100 lat, pyszne cukierki.  Humory dopisywały wszystkim dzieciom w grupie, jednak królowa była tylko jedna. Szkoda, że to już ostatnie urodzinki Julki  w  naszym gronie, gdyż  następne  będzie  świętowała  wśród  nowych  kolegów  w  szkole. Będziemy za Tobą Julio tęsknić i  trzymać  kciuki  za  dobre  wyniki  w  nauce.

zdjęcia

   W gr. „Wiewiórki” obchodził swoje urodziny Seweryn P. Jego mama zrobiła wspaniałą niespodziankę nie tylko swojemu synkowi, ale i całej grupie. Urodziny przebiegały pod hasłem - przewodnik: DINOZAURY. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych opowieści o dinozaurach, ale także mama Seweryna prowadziła zabawy ruchowe o tej tematyce. Następnie dzieci złożyły jubilatowi życzenia i na koniec czekał na wszystkich wspaniały poczęstunek.

zdjęcia

   W gr. „Wiewiórki” swoje urodziny obchodziła Hania Ch.  Dzieci złożyły jubilatce najserdeczniejsze życzenia i odśpiewały „sto lat”. Hania poczęstowała dzieci cukierkami. Wszyscy zaśpiewali też jej ulubioną piosenkę, były tańce i zabawy. Jeszcze raz życzymy Ci Haniu spełnienia marzeń.

zdjęcia

19. Dzieci z gr. „Wiewiórki” z okazji zbliżającego się końca roku wybrały się na lody.  Przy okazji dzieci wraz z paniami zrobiły sobie długi spacer ełcką promenadą. Dzieci na zakończenie miłego spacerku mogły „poszaleć” w parku linowym. To był mile spędzony dzień.

zdjęcia

20. Gr. „Stokrotki” (na zaproszenie mamy Andrzejka K.) udały się do  Szkoły Podstawowej  nr 2. W  świetlicy  szkolnej  dzieci obejrzały  przedstawienie pt. „Cukiernia  lisa”. Z wielkim zainteresowaniem i w  skupieniu  przedszkolaki  obserwowały  aktorów – swoich niewiele  starszych  kolegów. Uwagę dzieci zwracała również piękna dekoracja. Wśród  występujących  uczniów   dało  się  rozpoznać  wielu  absolwentów  naszego  przedszkola. Po inscenizacji i gromkich brawach , „Stokrotki” podziękowały  za  zaproszenie  recytacją wiersza „Morze”. Nie zabrakło słodkiego  poczęstunku – pysznych  ciasteczek. Przedstawiły pani dyrektor szkoły przyszłego ucznia Sebka, Ż., który rozpocznie wkrótce naukę w klasie I.

zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017