Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1. Odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku, międzyprzedszkolny V Mini Rajd Rowerowy z Niezapominajką. Głównym celem imprezy było propagowanie aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, w gronie rodzinnym, zdrowego trybu życia oraz utrwalania podstawowych zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży. Integracja rodzin ełckich przedszkoli i konsolidacja więzi rodzinnych poprzez rekreację. Stwarzanie warunków do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. A także popularyzacja turystyki rowerowej oraz poznawanie atrakcyjnych szlaków rowerowych i ścieżek przyrodniczo- edukacyjnych naszego miasta. Długość trasy wynosiła około 2 km a początkiem był parking na ul. Parkowej. Meta zaś znajdowała się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie na wszystkich uczestników czekały kiełbaski z grilla oraz zabawy o charakterze sportowym. Na zakończenie każda rodzina otrzymała dyplom uczestnictwa oraz piłkę do wspólnej gry w domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, Panu Prezydentowi za objęcie patronatem tego działania oraz pracownikom o środka za miły pobyt. Zapraszamy za rok.

 

zdjęcia        zdjęcia         zdjęcia    
 
zdjęcia        zdjęcia        zdjęcia        zdjęcia

 

2. W Ełckim Centrum Kultury w kolejnej edycji Konkursu Piosenki „Złota Nutka”. Elenka K. z gr. „Motylki” zdobyła dla naszego przedszkola Złotą Nutkę 2017r.! Swoim przepięknym, wzruszającym wykonaniem utworu „Bal drewnianych lalek” ujęła nie tylko jury, ale również publiczność! Gratulujemy Elenko!

Zespół Pszczółki” – z gr. „Pszczółki” w składzie: Oliwia T. Zosia K. i Marcelina T., otrzymały wyróżnienie za wykonanie piosenki pt. „Czarownice z księżyca”.

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia

 

3. Dzieci z gr. „Pszczółki” z okazji Dnia Dziecka zostały zaproszone przez Państwa Wiczołek do sieci pizzerii „Biesiadowo” na ełckiej promenadzie. „Pszczółki” Samodzielnie tworzyły swoje pizzę: gniotąc ciasto, nakładając sos i  dobierając ulubione dodatki. Wszystkie dzieci stwierdziły, że jedzenie było bardzo smakowite, zwłaszcza ciasto super wypieczone. Bardzo dziękujemy właścicielom restauracji za wspaniałe przyjęcie i bardzo smakowity wypiek. Serdecznie polecamy wszystkim pizzerie „Biesiadowo”.

 

zdjęcia

 

4. Dzień Dziecka w gr. „Biedronki” przebiegł bardzo wesoło i aktywnie. Dzieci wzięły udział w szeregu różnych zabaw z wykorzystaniem balonów, chusty animacyjnej i małych, miękkich  piłeczek. Zabawy zachęcały dzieci nie tylko do ruchu, ale też do kreatywności, ponieważ miały za zadanie wykonać różne tańce, ruchy i pozy z balonem i małą piłeczką. „Biedronki” świetnie zintegrowały się podczas zabaw z chustą animacyjną. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w formie lizaków i gumy rozpuszczalnej, zaś balony i piłeczki dzieci zabrały ze sobą do domu, jako upominek z okazji ich święta.

 

zdjęcia

 

5. Natalka A. z gr. „Stokrotki”  i  Ola  P.  z  gr.  „Motylki”  reprezentowały  nasze  przedszkole  w  konkursie  wiedzy  z  języka  angielskiego „English  is  fun”, organizowanego  przez  MP „Bajka”. Dziewczynki  świetnie  poradziły  sobie  ze  wszystkimi  konkurencjami. Miały  za  zadanie m.in.  przedstawić  się, rozpoznawać  i  nazywać  pojazdy, ubrania, produkty  spożywcze, zwierzęta, wykonywać  polecenia  prowadzących. Szczęśliwe, z  dyplomami  i  pamiątkami  powróciły z  panią  Anetą do przedszkola.

zdjęcia

6. Kolejny raz dzieci z gr. „Biedronki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem odwiedziły czytelnię dla dzieci i poznały jej funkcję. Pani bibliotekarka przygotowała dzieciom bardzo ciekawe książki 3D. Maluszki z wielkim zainteresowaniem słuchały ich treści i oglądały piękne ilustracje  w formacie 3D. W książce o pieskach można było zobaczyć jak piesek porusza się w czasie biegu, jak prosi poruszając łapkami czy szczeka otwierając i zmykając pyszczek. Chociaż wszystkie książki rozwijają wyobraźnie to te, które „Biedronki” miały  okazję wysłuchać  są pod tym względem wyjątkowe, bowiem w jednej z nich na każdej stronie była kieszonka, z której wystawało coś na kształt dwóch uszek królika, zadaniem dzieci było odgadnąć, co kryje się w kieszonkach na poszczególnych stronach książki, pomysły były przeróżne. Na koniec wizyty dzieci obejrzały film „Nowe przygody Misia Uszatka". 

 

zdjęcia

          

 

7. Dzieci z gr.„Stokrotki” wzięły udział w Pikniku Mundurowym zorganizowanym przy Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. Dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega praca żołnierza, policjanta, strażnika miejskiego czy ratownika medycznego. Starszaki wzięły udział w pokazie musztry wojskowej i zapoznały się ze sprzętem jednostek mundurowych z Ełku i Orzysza. Zwiedziły wóz strażacki, mogły posiedzieć w radiowozie policyjnym, a o zasadach poruszania się po drodze przypomnieli strażnicy miejscy. Ratownicy ze Szpitala Miejskiego Pro-Medica na specjalnym fantomie pokazali jak wykonać sztuczne oddychanie i o jakich numerach alarmowych należy pamiętać wzywając pomoc. Starszaki chętnie wzięły udział w Mini Olimpiadzie, zdobywając sprawności, za co później otrzymały dyplomy, pozowały do zdjęć, przymierzały ciężkie kamizelki ochronne.

 

zdjęcia

 

    zdjęcia             zdjęcia

              

8. Dzieci z gr. „Wiewióreczki” wspaniale bawiły się na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ełku. Do wspaniałej zabawy zaprosiła mama Małgosi R. Dziękujemy.

 

zdjęcia        zdjęcia

 

9. Dzieci  starsze z gr. „Stokrotki”, „Wiewiórki”  i  „Motylki”, wzięły  udział  w zabawach   w  języku  angielskim - „Bawimy  się  językiem  angielskim”, zorganizowanych  przez  panie: Kasię  Ł. i Anetę  P.  Podczas  spotkania  dzieci  przypomniały, uporządkowały i  utrwaliły  słownictwo, piosenki  i  zabawy   z  całego  roku. 

 

zdjęcia            zdjęcia

10. „BOOKCROSG - czyli uwolnij książkę” to ciekawa akcja zorganizowana w Galerii Brama Mazur przez uczniów ZSME w Ełku z udziałem min. dzieci z gr. „Wiewiórek” oraz wspaniała zabawa, gry, balony, malowanie twarzy i oczywiście czytanie bajek. Celem było uświadomienie dzieciom istoty tej akcji i włączenie się do niej poprzez pozostawienie przeczytanych pozycji w wyznaczonych miejscach.

zdjęcia            zdjęcia

11. Zespół „Niezapominajka” z gr. „Motylki” wziął udział w VII edycji „Przedszkoliady sportowej” zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole „Bajka” w hali sportowej MOSiR w Ełku. Dzieci oraz p. Viola W. zmagały się w konkurencjach sportowych, w trakcie, których, trzeba było wykazać się szybkością i zwinnością. Drużyna naszych starszaków zdobyła III miejsce. Gratulujemy!   Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się zdrowej rywalizacji i zasad fair-play.

 

zdjęcia       zdjęcia        zdjęcia

12. Dzieci z gr. „Stokrotki”  na  zaproszenie  mamy  Igi P.  udały  się  do  Urzędu  Skarbowego - miejsca  jej  pracy. Dzieci  przywitał  P.   Naczelnik, zaprosił  je  do  swego  gabinetu, gdzie  opowiedział  przedszkolakom  o  miejscu, w  którym  się  znajdują, udzielał  odpowiedzi  na  pytania  dzieci, następnie  oprowadził  je  po  urzędzie. Wycieczkę  zakończono  w  sali  konferencyjnej, gdzie  czekała  na nie  kolejna  niespodzianka – słodki  poczęstunek. Bardzo  dziękujemy  mamie  Igi P. za miłe przyjecie.

 zdjęcia 

13. Wychowankowie z gr. „Pszczółki” o „Biedronki” pojechały na wycieczkę kolejką wąskotorową do miejscowości Sypitki. Oprócz atrakcji podróżowania takim środkiem lokomocji dzieci, podziwiały piękno przyrody naszego regionu. W Sypitkach na dzieci czekały inne atrakcje takie jak: ognisko i pieczenie kiełbasek, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, spacery po lesie oraz oglądanie dziwów natury w pobliski muzeum. Pomimo częstych chmur na niebie i przelotnych opadów deszczu, wycieczka udała się i z uśmiechem na twarzy wróciły dzieci do przedszkola.

zdjęcia           zdjęcia

zdjęcia           zdjęcia

14. Tuż  przed  zakończeniem  roku  szkolnego  dzieci z gr. „Stokrotki”  odwiedziły  po  raz  kolejny  Szkołę  Podstawową  nr 2, na  zaproszenie  mamy  Andrzejka K. – nauczycielki  przyrody  i  informatyki. Oprócz  P.  Anny  czekali  także uczniowie  z klasy  IV, którzy  zaprezentowali starszakom  przedstawienie „O  smoku  wawelskim”. W  dalszej  części  przedszkolaki  pod  kierunkiem  uczniów  grały  na  komputerach  w  gry  edukacyjne, co  zarówno  starszym  i  młodszym  sprawiało  wiele  radości. Przed  zakończeniem  wizyty  obejrzano  halę  sportową  z  tarasu  widokowego. Najbardziej  dumne  były  dzieci, które  od  września  rozpoczną  naukę  w  tej  szkole. Jesteśmy  wdzięczni  P. Annie K. za  wielokrotne  odwiedziny  w  szkole i  liczymy  na  kontynuację  współpracy  z  przedszkolem.

zdjęcia

 

15. Przedszkolaki z gr. "Stokrotki", "Motylki" i "Wiewiórki" wyruszyły do malowniczej miejscowości Giże koło Olecka, położonej w regionie Mazur Garbatych. Na terenie posiadłości Państwa Marczak, dzieci miały istny raj. Mogły korzystać z placu zabaw, skakać na trampolinie, sprawdzić się w roli kierowcy gokartów, poznać uroki i piękno przyrody w czasie spacerów nad malowniczymi jeziorkami, zasmakować mazurskich gofrów i swojskiej kiełbasy z grilla. Pogoda dopisała, było bardzo słonecznie, ale nie upalnie. Atrakcji było tak wiele, że nim się obejrzano nadchodził czas powrotu. Przedszkolaki serdecznie podziękowały Pani Ani Marczak za gościnę i zapowiedziały, że jeszcze wrócą w to piękne miejsce.

 

zdjęcia         zdjęcia         zdjęcia         zdjęcia   

    

zdjęcia         zdjęcia         zdjęcia                 

 

16. Dwie grupy sześciolatków: „Stokrotki” i „Motylki” pożegnały przedszkole. Na tę okoliczność przygotowały piękne programy artystyczne, które zaprezentowały przed młodszymi przedszkolakami oraz swoimi rodzicami i członkami rodzin. Tradycyjnie, starszych kolegów wierszem i piosenką żegnali młodsi - dzieci z gr. „Pszczółki” oraz „Wiewiórki”. Na pamiątkę wręczyły dzieciom drobne upominki. Po oficjalnym zakończeniu przedszkola wszyscy zostali zaproszeni na kawałeczek smacznego torcika oraz do wspólnego grillowania. Życzymy naszym absolwentom bezpiecznych, miłych i opalonych wakacji, a w przyszłości samych szóstek w szkole.

 

zdjęcia          zdjęcia

 

zdjęcia           zdjęcia

 

   17. Odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli nauczyciele ze Szkoły Społecznej im. L. Narbutta przy Domu Polskim w Lidzie oraz ze Szkoły Średniej nr 36 z polskim językiem nauczania w Grodnie. Przeprowadzano otwarte zajęcia logopedyczne z elementami kinezjologii edukacyjnej wraz z instruktażem metodycznym p. Marii Łepkowskiej – nauczycielki przedszkola i doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego w ramach projektu MODN w Ełku: „Doskonalenie nauczycieli uczących w polskich szkołach na Białorusi”. Nauczycielki z Białorusi miały okazję zaobserwować jak w praktyce można wykorzystać elementy metody kinezjologii edukacyjnej, która wycisza, koncentruje i dyscyplinuje grupę, a jednocześnie pobudza mózg i ciało w celu rozszerzenia własnych możliwości.

 

 zdjęcia           zdjęcia        

 

18. Zabawy na świeżym powietrzu są dla dzieci bardzo kreatywne. Można malować kredą chodnikową, co budzi zachwyt najmłodszych – 3 i 4 latków z gr. „Biedronki”. Rysowanie kredą rozwija zdolności manualne i pozytywnie wpływa na dziecięcą wyobraźnię. Kreuje poczucie estetyki i zapewnia doskonałą zabawę.

zdjęcia

19. Zabawa  w teatr ma ogromny wpływ na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. To dziecięca ekspresja: w mowie, ruchu, geście, śpiewie. Rozwija wyobraźnię, kształci pomysłowość, doskonali mowę, zapamiętywanie, koncentrację uwagi, kulturę mówienia. Uczy odwagi i śmiałości, współdziałania w zespole i obcowania z innymi. Odkrywa naturalne predyspozycje i uzdolnienia. Teatr to efekty dziecięcej pracy, którą można komuś pokazać - zaprezentować szerszej publiczności przedstawienie, które zostało przygotowane przez dzieci dla dzieci. W gr. „Biedronki”, dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez średniaków z gr. Wiewiórki” - inscenizując utwory jednego z ulubionych poetów dziecięcych - Jana Brzchwy.

 

                          zdjęcia        zdjęcia  

 

20. Mata edukacyjna „mistrzów kodowania” jest pomocą dydaktyczną o bardzo wielu możliwościach zajęć i zabaw w przedszkolu. Dzieci z gr. „Motylki” często wykorzystują ją, jako skarbnicę pomysłów do różnego rodzaju działań podczas pobytu w przedszkolu.

 

zdjęcia        zdjęcia

 

21. Dzieci z gr. „Motylki” przed rozpoczynającymi się wakacjami wyruszyły z P. Violą na pyszne lody i ostatnie chwile spędziły na miejskim placu zabaw. 

 zdjęcia

 

22. W przedszkolu dużą uwagę przywiązujemy do zainteresowania dzieci książką. Czytanie książek dla dzieci od najmłodszych lat jest najważniejsze, ponieważ to w tym wieku kształtują się nawyki czytelnicze. Bardzo ciekawy blok zajęć dotyczących książki odbył się w gr. „Stokrotek” pod hasłem – „Ja jestem książka – Twój mądry przyjaciel”.

 

zdjęcia        zdjęcia

 

23. Dzieci z gr. „Motylki” lubią przebywać w w bogatym w pomoce dydaktyczne, „Kąciku ABC….” oraz prezentować swoje umiejętności w zakresie czytania.  Tym razem duże zaciekawienie i wiele emocji wzbudziła gra w „Literkowe BINGO”.

zdjęcia 

24. W czerwcu swoje urodziny obchodził:

*      – Jaś K. z gr. „Motylki”

         Jubilatowi składamy serdeczne życzenia 100 lat!

 zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017