Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1.    Pogoda w lipcu nie rozpieszczała, ale mimo wszystko, dzieci świetnie bawiły się w przedszkolu. „Stokrotki” brały udział w zabawach ruchowych, matematycznych logicznych, rozwijających wyobraźnie, spostrzegawczość, ćwiczyły pamięć i koncentrację oraz umiejętność zgodnego współdziałania poprzez zabawy w: „Tangram”, „Kto pierwszy na mecie?” „zabawy z gazetami” oraz zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej „Klanza” oraz „Wiatrakiem matematycznym”. Dużą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia z tablicą interaktywną.

zdjęcia                    zdjęcia                 zdjęcia 

 

2.    Lena W.  z gr. „Stokrotki” obchodziła w wakacje swoje 6 urodziny. Koledzy oraz koleżanki z grupy złożyły koleżance życzenia, zaśpiewały tradycyjnie 100 lat a jubilatka poczęstowała dzieci przepysznymi cukierkami. Mama Leny zrobiła dzieciom niespodziankę, przynosząc do przedszkola lody dla wszystkich. Były bardzo pyszne. Lenko, wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

3.    W czasie wakacji odwiedzili gr. „Motylki” rodzice Filipa M. Tata Filipa przeczytał dzieciom piękną historię rybki o imieniu „Błysk”, która odnalazła swoje szczęście, gdy podzieliła się z innymi swoimi błyszczącymi łuskami. Przy akompaniamencie taty, pod kierunkiem mamy, dzieci bawiły się na „balu rybek”. Było bardzo przyjemnie.

zdjęcia                    zdjęcia

 

4.    W upalne dni dzieci chłodziły się wodą z kurtyny wodnej w ogrodzie przedszkola. Ale to była frajda.

zdjęcia

 

5.    Dzieci z gr. chętnie bawiły się na pobliskich, miejskich placach zabaw. Aby urozmaicić pobyt naszych milusińskich podczas  podczas letnich dni w przedszkolu, dzieci z gr. „Wiewióreczki” wybierały się na pobliskie place zabaw. Jednak dzieciom najbardziej podobał się plac zabaw nad jeziorem, gdzie znajduje się „Piracki statek”. Zabawa tam była wyśmienita. Bawiąc się w swojej sali, też było ciekawie.

        zdjęcia         

 

6.   Podczas letniego pobytu w przedszkolu nasi wychowankowie mieli okazję spotkania się z przedstawicielami organizacji społeczno-wychowawczej - strzelcy z Jednostki  Strzeleckiej 1007 Ełk im. Płk Mariana Sołtysiaka PS. „Barabasz”. Pan Cezary Kasprzak, tata Mikołaja wraz kolegą zaprezentowali dzieciom podstawowe ćwiczenia z ratownictwa przedmedycznego. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Tata Mikołaja wyjaśnił, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

   zdjęcia     


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017