Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1.  Wychowankowie naszego przedszkola uczestniczyli w dorocznej akcji Sprzątania Świata, której organizatorem jest Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Nadleśnictwo Ełk. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Głównym celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki zawsze chętni do sprzątania i tym razem nie zawiedli porządkując pobliskie okolice przedszkola. Po pracy czekały na nie pieczone kiełbaski. Sprzątanie Świata to dobry sposób na uświadamianie sobie, że wygląd okolicy, w której mieszkamy zależy głównie od nas samych.

zdjęcia                        zdjęcia

2.  Wielu rodziców uważa, że skoro mleczaki są zębami tymczasowymi, nie ma konieczności leczenia ich. Nic bardziej mylnego. Wczesna diagnostyka próchnicy na zębach mlecznych, może zapobiec późniejszym problemom z zębami stałymi. W ramach realizacji VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh", w Miejskim Przedszkolu „Niezapominajka” odbyło się spotkanie przedszkolaków ze stomatologiem p. Bożeną Laskowską. Pani doktor przez dwa dni przeglądała stan uzębienia dzieci, mówiła jak należy dbać o zęby oraz prezentowała właściwy sposób ich mycia. Uświadamiała nam, że pomimo licznych działań edukacyjnych, próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego wszyscy rodzice otrzymali zaświadczenia informujące o stanie uzębienia ich dzieci.

zdjęcia                       zdjęcia

3.  W ogrodzie przedszkolnym pojawiła się duża trampolina. To niespodzianka od rodziców naszych wychowanków, którzy zebrali środki na jej zakup. Radość dzieci była ogromna. Dziękujemy wszystkim fundatorom a P. Sadowskiej za zaangażowanie.

zdjęcia 

4. Dzieci z gr. „Motylki” odwiedził brat Eleny K. - Daniel - wraz z ich mamą. Wszyscy wspólnie spędzili czas na zabawach w ogrodzie przedszkola.

zdjęcia

 

5. Obchodzono urodziny: Piotrusia O. oraz Andrzeja K. z gr. „Stokrotki”. Rówieśnicy składali życzenia, śpiewali 100 lat, nie zabrakło również słodkich poczęstunków.

zdjęcia

 

6.  Grupę „Wiewiórki”, „Stokrotki” i „Motylki” odwiedziła p. rzecznik - Agata Kulikowska  z Powiatowej Komendy Policji w Ełku. Zapoznała dzieci z umundurowaniem policjanta oraz elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Opowiadała o swoim zawodzie i wyjaśniała jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panią policjantką przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Spotkanie Pani policjantki z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

          zdjęcia           

 

7.  W gr. „Stokrotki”, praktykę odbywała P. Paulina K. studentka III roku pedagogiki. Dzieci bardzo zżyły się z panią, która również była zauroczona pracą z dziećmi w tym wieku. Służyła dzieciom pomocą i radą w zajęciach, była towarzyszka zabaw. Otrzymała od dzieci mnóstwo pamiątek – laurek z własnoręcznie napisanymi dedykacjami, z których była niezmiernie szczęśliwa.

zdjęcia

 

8. W gr. „Pszczółki” dzieci wykonały sałatkę owocową z owoców przyniesionych z domu, poznały tajniki jej wykonania. Po przygotowaniu nastąpiła degustacja sałatki. Była pyszna.

zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017