Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1.    Na początku października dzieci z gr. „Pszczółki” wyruszyły do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Przyglądały się zmieniającym się drzewom i próbowały je nazwać. Zbierały kolorowe liście. Szukały ptaków. Zgodnie stwierdziły, że już króluje Pani Jesień.

zdjęcia


Dzieci z gr. „Wiewiórki” wybrały się z jesienną wizytą do parku na spotkanie z „pomnikiem przyrody”.

zdjęcia

 

2.   Dzieci z gr. „Stokrotki” i „Motylki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Busy Bees” - „Pszczoła i inne owady zapylające” - w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Zajęcia były połączone z nauką języka angielskiego. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, owadów zapylających, roli w ekosystemie min. robotnic, samce trutni oraz matki zwanej królową, podczas projekcji slajdów, pogadanki. Dzieci zapoznały się z wyglądem pszczoły oraz z narzędziami, jakimi pszczelarz posługuje się podczas produkcji miodu. Na koniec tak jak pszczółki wszyscy współdziałali nad jedną pracą. Ich zadaniem było stworzyć łąkę pełną kwiatów i owadów.

zdjęcia

 

3.    Urodziny:
- w gr. „Stokrotki”
- Iga P. obchodziła swoje 6-te urodziny; były życzenia,
  100 lat i słodki poczęstunek.

      - swoje trzecie urodziny obchodziła Kinga Ż z gr. „Biedronki”, z tej okazji
        wszystkie „Biedroneczki” zaśpiewały koleżance 100 lat a ona poczęstowała je
        pysznym tortem

      - zawitała do gr. „Motylków” mama Igorka Ł. ze wspaniałym tortem
        urodzinowym; po okrzykach radości, wielu życzeniach i gromkim „Sto lat”
        przyszedł czas na przepyszny poczęstunek.
        Wszystkiego najlepszego!

   zdjęcia

 

4.  Odbyło się przedstawienie pt. „Magiczna książka” w wykonaniu aktorów z grupy „Arkada”. Przedstawienie to miało na celu uświadomienie dzieciom ważnej roli książki w życiu człowieka. Pokazało również, do czego może doprowadzić ciągłe granie na komputerze i oglądanie telewizji. Dzieci zgodnie orzekły, że książki trzeba szanować i czytać, bo są bardzo ciekawe i pouczające.

zdjęcia

 

5.   W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” rodzice tata Miłosza M. i Szymona P. czytali dzieciom bajki w gr. „Pszczółki”. Wszystkie dzieci słuchały bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem.

          zdjęcia          

 

6.   Gr. „Stokrotki” odwiedziła, na zaproszenie pani Anety Pietrewicz realizującą projekt edukacyjny „Owady”, mama Andrzeja – pani Anna Koc – nauczycielka przyrody w Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Zaprezentowała dzieciom wiele ciekawych pomocy dydaktycznych – plansz, albumów, zdjęć i naturalnych okazów (różne gatunki motyli). Te ostatnie cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci. Pani Ania przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji, zadawała zagadki, odpowiadała na pytania. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, dzieliły się własnymi wiadomościami i przeżyciami. Na zakończenie otrzymały od prowadzącej niespodzianki – naklejki i obrazki do kolorowania, związane z tematem zajęć. Dzieci pięknie podziękowały za ciekawe spotkanie.

zdjęcia   

 

7.    Dzieci z gr. „Stokrotki” wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, więc wykonały z owoców różne kompozycje, które później z wielkim apetytem zjadły. Wśród nich dominowały kwiatki dla pań z okazji ich święta.

zdjęcia

 

8. 14 października to wyjątkowy dzień dla społeczności naszego przedszkola. Na  uroczystość z okazji Dnia Edukacji  Narodowej przybyli nie tylko aktualnie pracujący, ale również byli pracownicy naszej placówki. Dzieci z gr. „Motylki”  w niecodziennych strojach i pięknie udekorowanej sali, zaprezentowały zaproszonym gościom  program artystyczny: wiersze, piosenki, przedstawienie, zagadki, krzyżówka oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie  wręczyły miłe upominki - laurki. Spotkaniu towarzyszyła radość, szereg wspomnień. Wykonano również pamiątkowe zdjęcia.  Wszystkim pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

zdjęcia                         zdjęcia  

 

9.    Przedstawiciele gr. „Motylki” wspólnie z wychowawczynią Wiolettą Werpachowską ponownie byli gospodarzami audycji „Ahoj Kapitanie! Kierunek Przedszkole” w Radiu Bayer FM. Dzieci popisywały się swoimi talentami wokalnymi oraz recytatorskimi, udowadniając nam, że jesień wcale nie musi być smutna i szara, ale również może być radosna i kolorowa. Poza tym uczyły się, jak radzić sobie z tremą przed występem. Na koniec miały okazję pozdrowić swoich najbliższych i całe nasze przedszkole!

zdjęcia

 

10. Gr. „Biedroneczki” w ramach tematu kompleksowego „Nasi ulubieńcy” poznawały zwyczaje i sposoby opieki nad zwierzętami hodowanymi w domach (psy, koty, chomiki, świnki morskie, itp.). Miały też okazję przynieść swojego ulubieńca do przedszkola. Dzięki tej możliwości dzieci poznały pieska Julii C. Piesek wabi się Napik i bardzo cieszył się ze spotkania z przedszkolakami. Julia opowiedziała wszystkim jak się nim opiekuje i jak się z nim bawi. Napik jest uroczym pieskiem i swoją obecnością sprawił wiele radości nie tylko dzieciom, ale również paniom z naszej grupy.

 

zdjęcia

 

11. W celu poznania pracy sprzedawcy dzieci z gr. „Biedronki” wybrały się do sklepu z dywanami. W sklepie tym pracuje mama Miłoszka W., która chętnie opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pokazała wiele kolorowych dywanów z bajkowymi wzorami, maszynę do obszywania i wielkie szpulki nici, którymi te dywany można obszywać. Przedszkolaki obejrzały też film o produkcji dywanów. Na koniec mama Miłoszka wręczyła każdemu dziecku balonik na patyczku na pamiątkę wizyty w sklepie i zaprosiła na zakupy razem z rodzicami.

zdjęcia

 

12. „Jesień, złocista jesień...” zasypała liśćmi cały przedszkolny ogród! To wspaniały czas, żeby trochę popracować w ogrodzie. Dzieci z gr. „Stokrotki” i „Motylki” postanowiły zrobić dobry uczynek i niespodziankę panu Jarkowi. Chętne dzieci wyposażone w grabie z wielkim zapałem zabrały się do pracy i uprzątały ogród przedszkolny z opadłych liści. Przedszkolaki z radością grabiły i znosiły liście do pojemników, pomagali pani Marzence przenosić liście do kontenera. Dziewczynki robiły bukiety dla swoich mam. To był miło i pożytecznie spędzony czas! Niechętnie wracały do przedszkola, lecz pyszny obiad poprawił humory dzieci. Niezbyt dobre humory miały jedynie mamy na widok stanu obuwia swoich pociech, ale słodki całus załatwił sprawę ubłoconych bucików.

zdjęcia

 

13. Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”. „Stokrotki” bardzo polubiły głównych bohaterów, z chęcią wykonały ich postacie, wspólnie z nimi utrwalają wiedzę na temat higieny jamy ustnej.

zdjęcia

 

14. Dzieci z gr. „Stokrotki” podjęły wielkie wyzwanie pt. „Kolorowe kanapki”. Nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Wszystkim bardzo smakowały, bo należy pamiętać, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

zdjęcia

 

15. Dzieci z gr.„Stokrotki” wraz z dziećmi z gr. „Motylkami” wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Dzieci zostały zaproszone na przedstawienie przez starszych kolegów. Obejrzały różne bajeczki z humorem. Wszystkim bardzo się podobało.

zdjęcia

 

Dzieci z gr. „Wiewiórki” na zaproszenie mamy Filipa E. ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym z wykorzystaniem komputere

zdjęcia

 

16. Dzieci z gr. „Motylki” gościły P. Teresę Galias z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Na zajęciach edukacyjnych 5 i 6 –latki poznały jak powstaje książka, oraz wykonały własną książeczkę pod kierunkiem zaproszonego gościa.

zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017