Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

 

1. Nasze Przedszkole uzyskało Tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” Ośrodka Rozwoju Edukacji – to już 89 placówka Warmii i Mazur a 19 placówka w powiecie ełckim – na mapie strony internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty,. Przedszkole dodatkowo otrzymało pamiątkową tablicę „Szkoła Odkrywców Talentów”. To potwierdzenie wysokiej, jakości pracy wyróżniającej przedszkole w środowisku lokalnym, to zaszczyt dla placówki a jednocześnie zobowiązanie do dalszego podejmowania działań na rzecz identyfikowania, promowania oraz rozwijania uzdolnień. Tytuł zachęca do kontynuowania przedsięwzięć służących rozwijaniu uzdolnień oraz wymiany dobrych praktyk z innymi placówkami.

zdjęcia

 

2. Dzieci z gr. „Pszczółki” przygotowały uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mali patrioci recytowali wiersze i śpiewali okolicznościowe piosenki. Na uroczystości byli obecni rodzice wychowanków, inne grupy przedszkolne wraz z nauczycielkami. Spotkanie uświetniła odświętnie udekorowana sala w biało - czerwone barwy, przedszkolaki ubrane w galowe stroje. Nie zabrakło też narodowych kotylionów. To była świetna lekcja historii w wykonaniu małych Polaków.

zdjęcia            zdjęcia          zdjęcia

 

3. Dzieci z gr. „Stokrotki” uczestniczyły w warsztacie plastycznym pt. „Jesienne barwy Ełku” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole „Perełka”. Dzieci pracowały w zespołach nad jedną pracą. Nasze przedszkole zajęło II miejsce. Gratulujemy dzieciom pięknej pracy.

zdjęcia

 4. Co pływa, a co tonie?”- na te pytania odpowiedzi szukano podczas zabaw  z wodą w gr. „Motylki”. Wrzucano do niej różne przedmioty, sprawdzając, które toną, a które pływają. Poszukiwano też odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? To było bardzo pouczające zajęcie!     

zdjęcia

    5. Dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu P. Andrzeja Kozłowskiego z Białegostoku. Muzyk tworzył muzykę na żywo, grając na naturalnych instrumentach wykonanych
    z warzyw i owoców.

            zdjęcia           

 

 6. „Kto Ty jesteś? Polak mały!”- z okazji Święta Niepodległości wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola  nauczyły się tego wiersza, a te troszkę starsze, samodzielnie wykonały kokardę narodową, którą dumnie prezentowały na piersi w trakcie uroczystości z okazji 11 Listopada.

zdjęcia

 

 7. Rodzice czytają dzieciom bajki. Tym razem do  „Kącika Baśniowej Książeczki” w gr. „Motylki” zawitały: mama Malwinki Z.,  mama Elenki K. i mama Jasia K. Ach, jak one czytały te bajeczki!:)

W gr. „Pszczółki” tata Kuby T. czytał dzieciom książkę pt. „Mój Tato szczęściarz” a mama Kordiana K. czytała książkę pt „Zarazki”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem.

zdjęcia                             zdjęcia

 

 

8. Marcelina T. z gr. „Pszczółki” wzięła udział w konkursie IX Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w ECK. Zaśpiewała piosenkę o polskiej stolicy pt. „Warszawa”, za którą otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

    zdjęcia

 

9. Urodziny:

*      Magda K., Olga D. i Neli J. z gr. „Stokrotki” obchodziły swoje szóste urodziny. Dzieci złożyły jubilatkom życzenia, zaśpiewały 100 lat. Dziewczynki poczęstowały wszystkich słodkościami – cukierkami oraz tortem. Później wesoło bawiono się w zabawy wymyślone przez dziewczynki.

zdjęcia

 

*      Tym razem urodzinowe życzenia składano Mateuszkowi M. i i Martynce K. z gr. „Motylki”!

zdjęcia

 

*      Maja Z., Lidka B. i Dawidek K. z gr. „Biedronki" obchodzili swoje trzecie urodziny. Rówieśnicy zaśpiewali im 100 lat i złożyli serdeczne życzenia. Z tej okazji poczęstowali wszystkich oraz swoje panie pysznym tortem oraz słodkościami w postaci czekoladowych cukierków. Potem było wspólne zdjęcie i wesoła zabawa z całą grupą.


zdjęcia

 

*      Urodziny obchodziła także Lena K. z gr. „Wiewiórki”. Z tej okazji dzieci bawiły się wesoło w sali zabaw „Zacisze”. Zabawa była przednia.

 

Życzymy jubilatom wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

10. Dzieci z gr. „Wiewiórki” były z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęciach edukacyjnych - eko-doświadczeniach, związanych z różnorodnym wykorzystaniem plastikowych butelek min. do tworzenia morskiej meduzy oraz fal morskich w butelce. Na zakończenie pięciolatki wykonały śliczną żabkę z plastikowych zakrętek.

            zdjęcia

 

11. Dzieci z gr. „Wiewióreczki” z wizytą w parku u Mikołaja Kopernika. Łapią ostatnie promienie jesiennego słońca.

zdjęcia

 

12. Dzieci z gr.„Pszczółki” wraz z dziećmi z gr. „Wiewiórki” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku, położonej blisko naszego przedszkola. Uczniowie ze świetlicy szkolnej zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Cztery łasice i lis”. Wszyscy bardzo zadowoleni w dobrych humorach powrócili do przedszkola.

zdjęcia

 

13. Starszaki z gr. „Stokrotki” przygotowały inscenizację pt. „Pożegnanie Jesieni”. Przedstawienie obejrzały dzieci z naszego przedszkola, panie, rodzice. Zaproszono też uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Dzieci w pięknych strojach recytowały wiersze, prezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz wokalne. Za wystawione przedstawienie dzieci otrzymały gromkie brawa od przybyłych gości.

zdjęcia                                        zdjęcia       

 

14. Wychowanka naszego przedszkola z gr. „Motylki” - Elena K. wraz ze swoją mamą, zdobyły zaszczytny tytuł "Mistrza Recytacji" w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim dla dzieci 5 i 6 letnich i ich rodziców pod tytułem "Jesienne wierszowanie". Organizatorem wydarzenia było Miejskie Przedszkole "Bajka". Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim parze zwycięzców- Elenie i jej mamie oraz życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

 

15. Dzieci z gr. „Motylki” wybrały się do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie miały okazję samodzielnie zemleć zboże na mąkę. W tym celu użyły specjalnie przerobionego roweru, do którego zamontowano żarna. Dzieci kolejno kręciły pedałami by z wielkim trudem zemleć odrobinę mąki pszennej i kukurydzianej. Już w przedszkolu porównywały wygląd zboża i mąki, a także próbowały mąki. Dzieci opowiadały o tej przygodzie w domach, co zaowocowało pracą Ignasia i jego taty na temat zbóż i ich wykorzystania. Z rowerowego młyna dzieci mogły skorzystać w ramach projektu „Ale Młyn!”, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Artystyczne Kultywator. 

zdjęcia

 

16. Dzieci z gr. „Stokrotki” wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Przedszkolaki dowiedziały się, co czeka je w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej, np., kim będą z zawodu. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się czas na słodki poczęstunek od Andrzejka K., który obchodził swoje imieniny. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

    zdjęcia

 

17. Ostatniego dnia listopada przedszkole zorganizowało II Przegląd Piosenki Przedszkolnej -„Jesienne śpiewanie” pod Patronatem Prezydenta Miasta Ełku. W przeglądzie, który odbył się w Szkole Artystycznej, wzięły udział dzieci z dziewięciu publicznych i niepublicznych przedszkoli ełckich. W sumie razem było 46 uczestników. Celem naszej imprezy muzycznej jest popularyzacja piosenki przedszkolnej, rozwijanie zdolności wokalnych dzieci, odkrywanie i promocja młodych talentów. Dzięki takim spotkaniom i wspólnej zabawie, rozwijamy wrażliwość estetyczną i artystyczną dzieci oraz integrujemy dzieci z ełckich przedszkoli. Za wspaniałe występy młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez: Prezydenta Miasta Ełku, Naczelnika Wydziału Edukacji, Grupę Edukacyjną oraz rodziców naszego przedszkola. Dziękujemy wszystkim za udział, nauczycielom za przygotowanie dzieci, a rodzicom za wsparcie. To było piękne, jesienne śpiewanie.

zdjęcia                                           zdjęcia


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017