Miejskie Przedszkole
Niezapominajka w Ełku

 

Strona główna
Lokalizacja
O przedszkolu
Co robimy
Humorek
Wydarzenia
Karta Zgłoszeń
Nasze Pomysły
projekty edukacyjne
Optymistyczne Przedszkole
OGŁOSZENIA

 

1. Dzieci wraz z nauczycielkami z naszego przedszkola przyłączyły się do Adwentowego Koncertu Charytatywnego. Koncert został zorganizowany na rzecz   stowarzyszenia "Impuls", który odbył się w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym Parafii "Miłości Bożej” w Ełku". Przedszkolaki śpiewały piosenki świąteczne, zimowe   itp., a przybyli rodzice oraz inni goście mogli zakupić na bożonarodzeniowym kiermaszu świąteczne kartki, stroiki i inne drobiazgi. To było pożytecznie i mile spędzone   grudniowe popołudnie.

zdjęcia                          zdjęcia
 

2. Panie Karolina Żelazocha i Anna Świeć, trenerki Stowarzyszenia Mistrzów Kodowania, zaprezentowały „Matę edukacyjną” - innowacyjne narzędzie dydaktyczne służące do nauki logicznego myślenia oraz wstępu do programowania w edukacji przedszkolnej. Pomoc ułatwia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego poprzez doświadczenia, współpracę i kreatywne zabawy. Panie zaprezentowały autorskie propozycje aktywności.  Nauczycielki brały udział podczas wybranych zabaw w ramach warsztatów kadry pedagogicznej czterech placówek oświatowych pod hasłem „Wykorzystanie kompleksowej pomocy dydaktycznej w postaci maty edukacyjnej”.

zdjęcia

 

3. Na ten dzień dzieci czekały z utęsknieniem - przedszkolaki z gr. "Wiewiórki" i "Stokrotki" wybrały się do Ełckiego Centrum Kultury na spotkanie ze Św. Mikołajem. 5-latki dumnie zaprezentowały wiersz pt."Wiesz Mikołaju", a 6-latki zaśpiewały piosenkę specjalnie przygotowaną na to spotkanie. Dzieci wręczyły również Mikołajowi pieczołowicie przygotowane prace plastyczne pt."Prezent dla Mikołaja". Na pamiątkę tego spotkania wszystkie dzieci wraz z Mikołajem stanęły do wspólnego zdjęcia. Po tylu wrażeniach przedszkolaki obejrzały film pt."Magiczne Święta Kacpra i Emmy". Wszystkim udzielił się już nastrój świąteczny i teraz czekamy na Święta Bożego Narodzenia, także w naszym przedszkolu.

zdjęcia

 

Mikołajowi najbardziej spodobały się prace Aleksandra J., Olgi D. i Oli Ch. z gr. „Stokrotki” Dzieci dostały nagrody i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

zdjęcia

 

4. Dzień Świętego Mikołaja, w przedszkolu, obchodzono zawsze bardzo wyjątkowo i uroczyście. Przede wszystkim dominował na ubraniach kolor czerwony.

 

zdjęcia                                         zdjęcia

  

 

   Dzieci z gr. „Biedronki” i „Pszczółki” w ramach prezentu mikołajkowego udały się na salę zabaw „Zacisze”.  Tam na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, między innymi m.in. zjeżdżalnie do suchego basenu z piłeczkami Dzieci bawiły się na torze przeszkód, zjeżdżały w kuli, jeździły pojazdami itp. Animatorki przeprowadziły cykl zabaw z chustą animacyjną. Na koniec dokonano mikołajkowego malowania twarzy. Było tam bardzo ciekawie a przedszkolaki świetnie się bawiły. Zmęczone, ale szczęśliwe i wesołe wróciły do przedszkola.

zdjęcia                                            zdjęcia

  

   Gr. „Motylków” wybrała się do  Sali Zabaw Tropico na najwspanialsze „Mikołajkowe harce” z okazji imienin Mikołaja. Były tam zjazdy, turlanie się w piłeczkach, wspinaczka po linach, gry zręcznościowe i mnóstwo innych atrakcji. Dzieci naładowane pozytywnymi emocjami, czyli po prostu szczęśliwe, z uśmiechami na twarzach wracały do przedszkola. A po drodze dostrzegły sanie św. Mikołaja unoszące się na jeziorze! Pewnie Mikołaj zmierzał do naszego przedszkola!:)

 

zdjęcia

 

5. Już  po raz dziewiąty  pacjenci z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Pro- Medica w Ełku zostały obdarowane  przez nasze przedszkole mikołajkowymi prezentami. Tym razem wśród podarków dominowały książeczki dla dzieci.  Znając cel akcji dzieci i rodzice chętnie przynosili  do przedszkola zabawki, przybory szkolne i oczywiście książeczki. Zbiórka trwała przez cały listopad. Zebrane rzeczy zostały zawiezione do szpitala przez p. Iwonę Kurowską i Wiolettę Modzelewską, które koordynowały akcję.  Pani Jolanta Szydłowska, nauczycielka szpitalnej świetlicy, zorganizowała spotkanie pacjentów z nauczycielkami. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, mimo choroby uśmiechały się, następnie wybrały sobie zabawki oraz ciekawe książeczki. Pozostałe rzeczy trafiły do świetlicy i zostaną przekazane przyszłym małym pacjentom z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

zdjęcia

 

6. Dziewczęta z Internatu Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku z workiem zabawek i książeczką, odwiedziły gr. „Pszczółki”. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z odwiedzin Mikołajek i z zainteresowaniem wysłuchały książeczki o przygodach dzielnego misia i św. Mikołaja. Serdecznie dziękujemy za podarunki.

zdjęcia

 

 

7. Przedszkolaki z gr. "Wiewiórki" wysłały ręcznie robione kartki świąteczne do Weteranów Wojennych. W ten symboliczny sposób dzieci podziękowały za wielką odwagę, jaką odznaczali się Bohaterowie w czasach wojny. Oddali hołd osobom, dzięki którym, na co dzień mogą bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę w wolnym kraju.

zdjęcia

 

8. Gr. „Pszczółki” gościła w swoich progach grupę uczniów z Gimnazjum nr 1 w Ełku wraz z ich wychowawczynią Eweliną Koniecko. Młodzież z podziałem na role przeczytała bajkę pt. „Prezent dla św. Mikołaja”. Potem dzieci odpowiadały na świąteczne zagadki i wykonywały zadania. To było ciekawe spotkanie, serdecznie dziękujemy.

zdjęcia

 

9. „Gorączka Sobotniej Nocy” to tytuł VII edycji przeglądu „Mini Playback Show” zorganizowanego przez MP „Perełka”. Przedstawiciele naszego przedszkola - dzieci z gr. „Stokrotki” wraz z p. Iwoną przygotowały układ taneczny do piosenki „You` re the one, that I want”. Mali tancerze zaprezentowały się doskonale.

zdjęcia

 

10. O Bożym Narodzeniu na Mazurach dawniej, zwyczajach i tradycjach z tym związanych opowiedziała gr. „Motylków” p. Magda Szumska z Muzeum Historycznego. Dzieci mogły też obejrzeć ciekawe eksponaty np. drewniany wieniec adwentowy lub figury z orszaku kolędników. Podczas warsztatów dzieci wykonały samodzielnie bożonarodzeniową ozdobę. Był to renifer zrobiony z papierowego kubeczka.

zdjęcia

 

11. Starszaki z gr. „Stokrotki” wybrały się do sali widowiskowej „Restauracji Rydzewskiego” na przedstawienie pt. „Czarodziejka Kraina”.  Miluś – główny bohater uwielbiał jeść słodycze a jego ulubioną zabawą było granie na komputerze. Jego przyjaciółka Milka chciała przekonać Milusia, aby zamiast słodyczy sięgał po owoce, które również są słodkie i mają dużo witamin. Chłopiec był uparty, ale w końcu wróżka, jego przyjaciółka i dzieci przekonały Milusia do zdrowych produktów i higienicznego trybu życia a gry na komputerze zamienił na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci oprócz dobrej zabawy przypomniały sobie, że należy dbać o swoje zdrowie. Dziękujemy mamie Victora D. za zaproszenia! J

zdjęcia

 

12. „Stokrotki” wybrały się do Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcie pt. „Let`s visit Santa Claus”. Dzieci zdobyły wiadomości nt. kraju, w którym mieszka Św. Mikołaj, poznały nowe słownictwo w języku angielskim związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz wykonały pracę plastyczną – reniferki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały w międzyczasie śpiewając piosenki o Mikołaju.

zdjęcia

 

13. „Pszczółki”, „Stokrotki”, „Wiewiórki” przygotowały prace przestrzenne - bombki na konkurs zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i redakcję gazety „Rozmaitości Ełckie” w Ełku. Bombki będą ozdabiały choinkę w hollu Urzędu Miasta a najładniejsze z nich, z logo PUK, zostaną nagrodzone. Dzieci przekazały bombki organizatorom konkursu w zamian otrzymały drobne upominki – pierniczki.

zdjęcia

 

14. „Gadki, czyli proste rozmowy na trudne tematy” – to temat zajęcia, które przeprowadziła p. psycholog Magdalena Sowirka - Gospodaryk z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej w Ełku. Dzieci dowiedziały się, jak rozwijać szacunek do samego siebie i innych osób, jak być asertywnym oraz  jak unikać zagrożeń ze strony obcych osób i umieć powiedzieć „nie”, kiedy jest to wskazane. Starszaki obejrzały filmik animowany „Gadki z psem”. Dzieci rozmawiały o ich cielesności oraz bezpieczeństwie, rozwijały umiejętność mówienia „nie” podczas różnych scenek.

zdjęcia

 

15. Dzieci z gr. „Biedronki” i „Pszczółki” – rozpoczęły przygodę z kodowaniem. Poznały elementy ciekawej pomocy dydaktycznej, jaką jest mata edukacyjna. Dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, uczyły się zgodnej współpracy w grupie, segregowały części i grupowały w odpowiedni sposób materiał obrazkowy. Powodzenia i miłej zabawy życzymy małym mistrzom kodowania.

zdjęcia                                 zdjęcia

 

16. Dzieci gr. „Motylki”  wystąpiły na Festiwalu Kolęd i  Piosenek Świątecznych w galerii Brama Mazur. Przepiękny występ poprzedziło dekorowanie pierników w kształcie gwiazdek i choinek, które ozdobiły świąteczne drzewko, a następnie były przedmiotem licytacji na rzecz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem „IMPULS”.

zdjęcia                                  zdjęcia

 

17. 3-4 latki z gr. „Biedronki” zaprosiły swoich najbliższych na spotkanie jasełkowe, podczas którego 3 - latki zaprezentowały piosenki o tematyce zimowej i świątecznej, a 4 - latki przedstawiły swoje pierwsze, przedszkolne jasełka.  W przedstawieniu wspierali przedszkolaków rodzice śpiewając razem z nimi piękne polskie kolędy. W sali zapanowała prawdziwie rodzinna i świąteczna atmosfera. Nauczycielka zachęciła zebranych do kultywowania tej pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd w okresie świątecznym i przekazania jej następnym pokoleniom. Dopełnieniem świątecznego nastroju stał się zapach, który roztaczał się wokoło, podczas wspólnego wykonywania z pomarańczy i goździków pachnącej ozdoby na wigilijny stół.  Spod rąk dzieci i rodziców wyszły pomarańcze ozdobione różnymi goździkowymi wzorkami. Wszyscy opuścili przedszkole w świątecznym nastroju.

zdjęcia                                  zdjęcia

 

18. Dzieci z gr. „Pszczółki” zaprezentowały świąteczny program artystyczny „jasełka” dla swoich rodziców. Składano życzenia oraz dzielono się opłatkiem.

zdjęcia

 

19. W gr. „Stokrotek” odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był też czas na złożenie życzeń oraz wręczenie rodzicom i dzieciom upominków – bombek.

zdjęcia

 

20. „Podzielmy się opłatkiem” - pod takim hasłem odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami dzieci z gr. „Motylki”. Dzieci zaśpiewały  swoim bliskim piękne kolędy, pastorałki, wyrecytowały wiersze o świętach. Wprowadziło to wszystkich zebranych w świąteczny nastrój, który jeszcze podkreślił rozchodzący się po sali cudowny zapach pomarańczy ozdabianej goździkami przez rodziców i dzieci. Podzielenie się opłatkiem i składanie życzeń zakończyło naszą uroczystość.

   zdjęcia                                   zdjęcia

 

21. W gr.”Wiewiórki” odbyły się „świąteczne zajęcia otwarte”. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Mówiły wiersze, śpiewały piosenki i kolędy. Dzieci opowiadały też o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej i brały udział w zabawach. Na koniec wspólnie z rodzicami wykonały choinkę z szyszki. Starano się zrobić jak najpiękniejszą ozdabiając plasteliną. Towarzyszyła była bardzo miła świąteczna atmosfera.

zdjęcia

 

22. Tradycyjnie od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Nasz Dom - „Góra Grosza”. Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny. Na przełomie listopada i grudnia nasze przedszkolaki sumiennie wkładały grosiaki do specjalnego pojemnika.   Uzbierano 1199 sztuk monet, co dało w sumie 84 zł i 98 groszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

zdjęcia

 

23. W grudniu swoje urodziny obchodziła:

 •       Natalka W. z gr. „Stokrotki”.

 •       Lidia S. i Julia W. z gr. „Biedronki”

 •       Laura S. – z gr. „Motylki”

             Przedszkolaki złożyły jubilatkom życzenia, zaśpiewały 100 lat. Był słodki poczęstunek wspólne zabawy.

  zdjęcia

24. Jedna osoba nie jest w stanie dać potrzebującym zwierzętom ciepłego domu i miłości. Na dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, dzieci z przedszkola spotkały się z przedstawicielkami Towarzystwa Ochrony Zwierząt i ich pupilem, kotem - Mirkiem. Pomysł na udział w akcji charytatywnej "UŚMIECHNIĘTE CZTERY ŁAPY" miały 5 latki z gr. „Wiewiórki”. W tak wyjątkowym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, wizyta Św. Mikołaja, przyjemność obdarowywania prezentami podsunęło dzieciom wspaniałą myśl: "Skoro Mikołaj przyniesie nam prezenty, my możemy być Mikołajem dla bezdomnych zwierząt!!". Przedszkolaki przez cały miesiąc dzielnie gromadziły karmę, którą uroczyście przekazały w trakcie spotkania z przedstawicielkami TOZ i kotem Mirkiem. Jesteśmy bardzo dumni z tak pięknej inicjatywy przedszkolaków i zachęcamy innych do pomagania potrzebującym zwierzętom

zdjęcia

25. W południe 30 grudnia 2016 r., ostatniego dnia pobytu w przedszkolu, dzieci pożegnały „stary rok” i powitały, trochę wcześniej, Nowy 2017 Rok. Były odliczane
     sekundy do godziny dwunastej, papierowe fajerwerki, noworoczne życzenia i tańce przy muzyce.

                             zdjęcia                              


 ZAPRASZAMY

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - EDYCJA 2016/2017

DYŻUR WAKACYJNY / OGŁOSZENIE ! ! !

Strona główna | Lokalizacja | O przedszkolu | Co robimy | Humorek | Wydarzenia | Karta Zgłoszeń | Nasze Pomysły | projekty edukacyjne | Optymistyczne Przedszkole | OGŁOSZENIA 

                                                                                 Miejskie Przedszkole Niezapominajka w Ełku :
mpn3elk@gmail.com   
ul. Słowackiego 18, 19-300 Ełk
tel. 87 6102185
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2017